Головна / Наука / Вчені з’ясували, яка їжа різко збільшує ракову пухлину

Вчені з’ясували, яка їжа різко збільшує ракову пухлину

Американські вчені попереджають, що неправильно підібраний раціон харчування може посилити перебіг онкологічних захворювань. За словами експертів, смажена їжа і фастфуд здатні зробити рак агресивніше.

Група дослідників з Массачусетського університету провели ряд експериментів, покликаних виявити взаємозв’язок між вживанням смаженої їжі і онкологією, результати яких повідомили в статті, опублікованій на сторінках видання Medicalxpress.

Використовуючи в якості піддослідних лабораторних мишей, вченим вдалося визначити, що продукти, піддані термічній обробці на рослинній олії, а також фастфуд, сприяють більш активному поширенню токсичних речовин по кровоносній системі. Таким чином, продукти життєдіяльності бактерій провокують виникнення або ж ускладнює перебіг запальних процесів у товстій кишці, що може стати причиною онкології.

Вчені попереджають: якщо у любителя смаженої їжі і фастфуду вже є злоякісне утворення товстої кишки, то подібний раціон здатний зробити рак агресивніше. За словами експертів, меню, в якому є їжа, обсмажена в олії, збільшує пухлина вдвічі, що робить хворобу ще більш небезпечною.