Головна / Екологія / Вчені заявили про небезпеку розпилення аерозолів для боротьби з глобальним потеплінням

Вчені заявили про небезпеку розпилення аерозолів для боротьби з глобальним потеплінням

Група вчених Національного центру атмосферних досліджень США довела малоефективність методу розпилення сульфатних аерозолів в стратосфері Землі для боротьби з глобальним потеплінням, а також з’ясувала, до яких згубних наслідків це може призвести. Висновки фахівців опубліковані в журналі Nature Geoscience.

У 2015 році дослідницька група під керівництвом Джона Мура представила метод боротьби з глобальним потеплінням за допомогою закачування сульфатних газів у верхні шари атмосфери, які будуть мінімально затінювати Землю, блокуючи попадання прямого сонячного світла, і тим самим зменшать зростання середньої температури. Вартість проекту оцінювалася в $10 млрд на рік.

Фахівці з Національного центру атмосферних досліджень змоделювали розпилення аерозолів в стратосфері в обох півкулях.

Згідно з отриманими даними, такий метод може знизити ефект глобального потепління для суші в період з 2020 по 2099 рік, однак «стратосферна вуаль» не зупинить нагрівання океану, що підвищить щільність і солоність води на півночі Атлантичного океану. Таким чином, через скорочення кількості опадів прискориться танення льодовиків і підвищиться рівень Світового океану.

Разом з тим Міжурядова група експертів ООН зі зміни клімату (IPCC) попереджає, що збереження поточних рівнів викидів парникових газів може привести до підвищення середньої температури атмосфери Землі на 1,5 градуси. Це стане причиною лісових пожеж, посухи, неврожаю та вимирання коралових рифів.