Технології

Вчені займаються розробками вбудованого нічного бачення

Вчені займаються розробками наночастинок, які здатні дати людині вбудоване нічне бачення. Досліди проводилися поки на мишах, а підсумки роботи показали, що гризуни деякий час могли побачити інфрачервоне світло.

Очі людини і ссавців можуть сприймати світло в діапазоні хвиль від 400 до 700 нанометрів, а ближнє інфрачервоне світло має хвилі 750 нм до 1,4 мкм. В темному місці люди можуть бачити лише завдяки телевізійним камерам, які дуже незручні. Експерти запланували провести експеримент і нагородити мишей інфрачервоним зором, ввівши в око спеціальний тип наноматеріалу.

Потім вони проводили фізіологічні і поведінкові тести, в одному з яких мишей розмістили в Y-подібну ємність з водою. В однієї гілки була платформа, на яку випробовувані могли залазити, щоб уберегтися від води. Дослідники навчили мишей рухатися в напрямку світла у вигляді трикутника, який означав дорогу до спасіння. Таким же чином коло показувало на гілку, де порятунку немає. Наступним кроком була заміна видимого світла на інфрачервоний.

Підсумки експерименту показали, що миші, які мали укол, бачили трикутник і пересувалися до нього, а гризуни, які не отримали ін’єкцію, фігур не бачили. Це вміння зберігалося протягом 10 тижнів. Підвищивши якість наноматеріалів, дослідники хочуть випробувати технологію і на людях.

Кнопка «Наверх»
Закрыть