Технології

Вертикальна ферма в Данії повністю задовольнить попит країни на салат. Її площа буде понад 20 футбольних полів

Країнам Європи постійно необхідно думати про розумне розміщення своїх будівель. Тому цілком логічно, що країна вирішила «заощадити місце», створивши вертикальну ферму

У Копенгагені скоро почне свою роботу велика вертикальна ферма, яка буде виробляти 1000 тонн зелені в рік. Датська компанія Nordic Harvest, яка займається зведенням ферми, каже, що такий вид виробництва може повністю задовольнити попит країни на салат, який на цей момент поставляється з інших країн.

YesHealth Group

Nordic Harvest працює в партнерстві з тайванською компанією YesHealth Group, яка займається розробкою технологій для вертикальних ферм ціле десятиліття. Фірма вже звела великі вертикальні ферми на Тайвані й в Китаї.

Як і більшість критих ферм, виробництво в Данії використовує технологію гідропоніки (спосіб вирощування рослин на штучних середовищах без грунту з невеликою кількістю води й без пестицидів). Також нова ферма, що займає площу понад 6967 квадратних метрів на землі, буде повністю працювати на енергії вітру. Онлайн-видання Fast Company відзначає, що теоретично, оскільки зелень буде набагато свіжішою, коли вона потрапить в магазини, система зменшить кількість харчових відходів.

YesHealth Group

Представники YesHealth Group повідомляють, що зелень з ферми надійде на полиці супермаркетів уже в січні. Спочатку вартість буде трохи вищою за ринкову, але потім вона зможе конкурувати зі звичайними продуктами. «При такому способі вирощування ви можете контролювати всі витрати», – відзначають YesHealth Group. «На вас не буде впливати клімат, тому ви можете вирощувати зелень за своїм графіком».

Зараз YesHealth Group планує розширити свою діяльність, запустивши проєкти в інших країнах Європи.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button