Всесвіт

Вчені запропонували створити штучну магнітосферу для Марса

Американські вчені з National Radio Astronomy Observatory запропонували створити кільце заряджених частинок навколо Марса завдяки його супутнику Фобосу. Для створення планетарного магнітного поля потрібен сильний потік заряджених частинок або всередині планети, або навколо неї.

Фобос — одна з двох марсіанських місяців, вона обертається навколо планети настільки близько, що здійснює обліт Марса кожні вісім годин. Тому команда пропонує використовувати Фобос, іонізуючи частинки з його поверхні, а потім прискорюючи їх, щоб вони створили плазмову поверхню, тор, уздовж орбіти Фобоса. Це створить магнітне поле, достатньо сильне, щоб захистити Марс.

Освоєння Марса — мрія людства. Тому, щоб зробити Марс другою землею, потрібно створити штучне поле для нього. Його день такий же за часом, як на Землі. У нього багато замерзлої води під поверхнею, що з часом створить придатну для дихання атмосферу. Магнітні поля захищають від сонячного вітру й іонізуючих частинок.

Літакам доведеться літати вище: нижній шар атмосфери роздувається з року в рік все сильніше.

Магнітне поле Землі запобігає потраплянню на поверхню більшості заряджених частинок високої енергії. Вони відхиляються від землі, зберігаючи планету в безпеці. Раніше у Марса була щільна, багата водою атмосфера, без захисту магнітного поля вона сильно виснажилася.

Відтворити магнітне поле Землі на Марсі не просто. Наше поле генерується динамічним ефектом в ядрі Землі, де конвекція сплавів заліза генерує геомагнітне поле Землі. Внутрішня частина Марса менша і прохолодніша, і неможливо просто «запустити її», щоб створити магнітне поле.

Ідеї для створення марсіанського магнітного поля були запропоновані раніше і зазвичай включали або наземні, або орбітальні соленоїди (дротяна спіраль, навколо якої при пропущенні електричного струму створюється магнітне поле). Вони створюють базовий рівень магнітного захисту.

План, який запропонували вчені, здається досяжним, попри можливо великі технічні перешкоди. Але, як зазначають автори, зараз саме час для сміливих ідей та їх реалізацій.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments