Технології

Вчені змогли отримати електрику з тепла Землі за допомогою квантового ефекту

Вчені з Саудівської Аравії з університету ім. короля Абдалли вважають, що на даному етапі інфрачервоне випромінювання, яке отримує Земля від сонячного випромінювання, використовується природою не повністю.

Ученые смогли получить электричество из тепла Земли с помощью квантового эффекта

Дослідники пропонують перетворювати саме ці залишки в електричний заряд.

Вони розробили метод генерації електрики залишкового інфрачервоного випромінювання Землі і залишкового тепла з використанням, так званого тунельного ефекту, квантового явища, яке відбувається, коли частка порушує принципи класичної механіки, долаючи бар’єр, який в принципі долати не має.

Наша планета поглинає величезну кількість сонячного світла, що в свою чергу призводить до майже постійного потоку інфрачервоного випромінювання мільйони гігават енергії.

Вчені вважають, що це інфрачервоне випромінювання «може бути «зібрано» за 24 години» для вироблення електроенергії з використанням квантового тунельного ефекту. Цей процес включає використання антен, здатних виявляти інфрачервоне або залишкове тепло як високочастотні електромагнітні хвилі, перетворючі ці сигнали в електрику.

Для створення інтенсивних електричних полів, необхідних для будівництва тунелів, дослідники зробили нано-антену у вигляді цибулини, вставивши тонку ізолюючу плівку, між двома злегка нашарованими один на одному металевими рукавами із золота і титану.

У Саудівській Аравії вже випробували такий пристрій. Вченим вдалося вловити ІЧ-випромінювання при нульовому прикладеній напрузі.

Кнопка «Наверх»