Технології

Хакери винайшли пристрій, який відкриває будь-який автомобіль

Хакери, незадоволені можливістю красти особисту інформацію інтернет-користувачів, незабаром можуть взяти під контроль і автомобілі. Допоможе їм у цьому саморобний ґаджет розміром з мобільний телефон.
Пристрій може бути встановлено на мережу контролерів будь-якого автомобіля за хвилину, а запуск шкідливого коду дозволить хакеру отримати доступ до електронних систем транспортного засобу. Після того, як буде отримано контроль над цією мережею, зловмисник зможе керувати освітленням, замками, кермом і навіть гальмами. При цьому вартість такого пристрою складає всього $ 20.

xakery_avto_450

Ґаджет був створений іспанськими дослідниками в галузі безпеки Хав’єром Васкес Відалем і Альберто Ґарсією Іллер. Пристрій було продемонстровано на спеціалізованій конференції в Лас- Вегасі і тепер розробники планують продемонструвати пристрій на аналогічному заході в Сінгапурі.

“На те, щоб підключити пристрій, потрібно максимум п’ять хвилин, – сказав Васкес Відаль. – Після цього машина буде робити те, що захоче зловмисник”.

Багато автомобілів оснащені вбудованим програмним забезпеченням, яке працює під управлінням операційної системи, також як телефони та комп’ютери. Інструмент має чотири дроти, які необхідно підключити до різних виходів мережі контролерів автомобіля.

Комп’ютерний чіп вартістю $ 1 використовується для обходу будь-якого шифрування на автомобілі, після чого хакер отримує можливість читати і записувати дані з флеш-пам’яті блоку управління двигуном автомобіля. Крім усього іншого, управляти ґаджетом можна дистанційно.

Хакери можуть використовувати будь-яку команду: відключити гальма, змусити спрацювати подушки безпеки, замкнути двері і включити сигналізацію. Ґаджет, створений іспанцями, вже не перший приклад хакерських пристроїв, що експлуатують вразливості автомобільних систем і програмного забезпечення.

Використавши ноутбук для безпроводовного підключення до електроніки автомобіля, інженери безпеки Чарлі Міллер і Кріс Валашек з Індіани змогли віддалено контролювати гальма, акселератор, фари і ремені безпеки в Toyota Prius і Ford Escape.

[youtube]oqe6S6m73Zw[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments