Всесвіт

Вчені знайшли причини зародження життя на Землі

За суперспалахами на Сонці слідують великі викиди енергії. Вони викликають ланцюжок хімічних реакцій, в результаті яких могли з’явиться такі сполуки, які сприяли зародженню життя.

Вчені з НАСА провели ряд досліджень по цій темі. У давні часи в атмосфері була надмірна кількість азоту у вигляді молекул, що не дозволяло зародитися життю на планеті. А для виникнення життя необхідна атомарна форма цієї речовини. Вчені стали спостерігати за молодими зірками, які схожі на Сонце, на них відбуваються великі викиди енергії під час бур. Ці процеси могли сприяти зміні магнітного поля, тому заряджені частинки потрапляли на планету. Тоді стали можливими процеси, що сприяють утворенню атомарного азоту та появі біологічних молекул. Після цього атмосфера планети може прогрітися на стільки, щоб вода постійно перебувала в рідкому стані.

Декілька мільярдів років тому Сонце світилося менше ніж зараз на 30%, тоді й могли відбуватися передбачувані події. Цей механізм, на думку вчених, дозволяє створити умови для виникнення життя на тих планетах, які раніше не були до цього пристосовані. Однією з таких планет може бути Марс.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button