Головна / Всесвіт / Недалеко від Землі виявили величезну суперпланету

Недалеко від Землі виявили величезну суперпланету

Астрофізики не можуть зрозуміти, чому небесне тіло не вдавалося виявити раніше. Дослідники вважають, що ця планета схожа на Юпітер — найбільшу планету Сонячної системи.

Іспанські астрономи з обсерваторії Калар-Альто раптово виявили, що на відстані всього 31 світлового року від Землі знаходиться планета, яка розмірами і структурою схожа на Юпітер — газовий гігант Сонячної системи. Керівник групи астрономів з Інституту космічних досліджень Каталонії Хуан Карлос Моралес заявив, що планета «просто сформувалася» з величезних газових мас настільки раптово, що дослідники пропустили цей процес.

За словами Моралеса, планета обертається навколо невеликої зірки GJ 3512, маса якої становить приблизно 12 відсотків від маси Сонця — єдиного світила для планет земної групи. Замість 365 земних днів рік на новій планеті триває всього близько 200. Астрофізики з Інституту астрономії Товариства Макса Планка в Німеччині підтвердили факт виявлення нової планети і тепер стверджують, що всі моделі утворення планет з-за раптового народження величезного газового гіганта доведеться переглядати.

Маса нової планети виявилася жахливо велика — за приблизними підрахунками, новий газовий гігант важить приблизно стільки ж, скільки половина Юпітера. Тепер вчені будуть перевіряти дані, отримані з телескопів, щоб зрозуміти, чи є життя на газових гігантів і чи можуть ці планети бути придатними для проживання таких живих істот, як людина.