Всесвіт

Недалеко від Землі виявили величезну суперпланету

Астрофізики не можуть зрозуміти, чому небесне тіло не вдавалося виявити раніше. Дослідники вважають, що ця планета схожа на Юпітер — найбільшу планету Сонячної системи.

Іспанські астрономи з обсерваторії Калар-Альто раптово виявили, що на відстані всього 31 світлового року від Землі знаходиться планета, яка розмірами і структурою схожа на Юпітер — газовий гігант Сонячної системи. Керівник групи астрономів з Інституту космічних досліджень Каталонії Хуан Карлос Моралес заявив, що планета “просто сформувалася” з величезних газових мас настільки раптово, що дослідники пропустили цей процес.

За словами Моралеса, планета обертається навколо невеликої зірки GJ 3512, маса якої становить приблизно 12 відсотків від маси Сонця — єдиного світила для планет земної групи. Замість 365 земних днів рік на новій планеті триває всього близько 200. Астрофізики з Інституту астрономії Товариства Макса Планка в Німеччині підтвердили факт виявлення нової планети і тепер стверджують, що всі моделі утворення планет з-за раптового народження величезного газового гіганта доведеться переглядати.

Маса нової планети виявилася жахливо велика — за приблизними підрахунками, новий газовий гігант важить приблизно стільки ж, скільки половина Юпітера. Тепер вчені будуть перевіряти дані, отримані з телескопів, щоб зрозуміти, чи є життя на газових гігантів і чи можуть ці планети бути придатними для проживання таких живих істот, як людина.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button