Земля

Європа засихає. Вчені виявили, що останні посухи в регіоні набагато серйозніше, ніж вважалося раніше

Міжнародна команда, очолювана Кембриджським університетом, вивчила європейські дуби й прийшла до думки, що нинішні літні посухи в Європі набагато серйозніші, тих, що траплялися в регіоні за останні 2110 років.

Unsplash

Недавні літні посухи й аномальна спека в Європі привели до руйнівних екологічних і економічних наслідків. Фахівці стверджують, що в міру того, як глобальні температури продовжуватимуть підвищуватися, ситуація буде тільки погіршуватися. Щоб точно розуміти, як навколишній світ буде реагувати на ті чи інші зміни клімату, вченим потрібно знати, як природа поводилася в минулому.

Більшість досліджень, які намагаються реконструювати клімат минулого, сконцентровані на температурі. Однак стабільні ізотопи в кільцях дерев можуть надати вченим датовану інформацію про гідрокліматичні зміни, які розповідять про періоди посухи.

В рамках нової роботи вчені порівняли понад 27 000 ізотопів вуглецю і кисню у 147 живих і мертвих європейських дубів, що охоплюють період в 2110 років. Зразки були взяті з археологічних останків, субфоссіальних (тобто, в повному обсязі скам’янілих) матеріалів, історичних споруд і живих дерев з території сучасної Чехії та Баварії.

Вчені пояснюють, що порівняння значень вуглецю і кисню може вказати на стародавні умови вегетаційного періоду, оскільки вуглець залежить від фотосинтетичної активності, а кисень – від води. За 2110-літній період ізотопні дані деревних кілець показали, що літо в 200, 720 і 1100 роках нашої ери було дуже вологим, а в 40, 590, 950 і 1510 роках нашої ери воно було дуже сухим. Однак незважаючи на ці «незвичайні роки», результати показують, що протягом останніх двох тисячоліть Європа повільно ставала сухішою.

Зразки 2015 – 2018 років показують, що посуха останніх років набагато перевершує масштаби тих, що були в останні 2110 років. Автори роботи відзначають, що безпрецедентне вимирання лісів на більшій частині Центральної Європи, яке спостерігається зараз, тільки підтверджує ці результати.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button