Земля

Зброя врятувала людей від вірусів

Люди мають менше вірусних залишків у своїх генах, ніж інші ссавці, так як навчилися користуватися знаряддями полювання замість того, щоб кусати здобич. До такого висновку прийшли вчені, які вивчали захворювання, викликані «ендогенними ретровірусами» (ERV) у шимпанзе, дельфінів і гігантських панд. Про дослідження розповідає The Independent.

1-02-02-2015-600-397

Навчившись використовувати зброю в сутичках з дикими тваринами, наші предки скоротили контакт вірусів зі своєю кров’ю, з’ясували вчені. У підсумку люди відгородили свій геном від проникнення нових вірусів протягом останніх 30 тис. років. Деякі віруси, звані ретровірусами (ERV – від англ. Endogenous retrovirus), здатні вбудовуватися в генетичний код організму і передаватися наступному поколінню. Ці віруси небезпечні тим, що можуть провокувати такі небезпечні захворювання, як рак і багато інших.

Провівши дослідження на ссавцях, вчені простежили, як довго вірус може залишатися в геномі окремих видів тварин. Дослідження показало, що люди в порівнянні з тваринами в меншій мірі схильні до впливу ERV і в ДНК людини проникло значно менше ретровірусів – на відміну від людиноподібних мавп, за останні 30 тис. років у людини майже не з’явилося нових ERV.

Читайте також: Стародавні віруси зробили мозок людини розумнішим, з’ясували вчені

Як припустили вчені, однією з причин цього може бути розвиток технологій – наші предки все більше користувалися знаряддями і менше використали свої зуби і кігті в сутичках з диким тваринами і собі подібними і, отже були менш схильні контактам з вірусами. За словами доктора Роберта Белшоу (Robert Belshaw), у порівнянні з іншими приматами, такими як шимпанзе, наш вид значно менше заражений ретровірусами.

Натхнення: scientificrussia.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments