Людина

Вчені знайшли в татуюваннях нову небезпеку

Учені провели масштабне дослідження, за підсумками якого виявили нову небезпеку захоплення татуюваннями. За їх словами, при нанесенні цих зображень на шкіру в людський організм потрапляють не тільки чорнило та інші забруднюючі речовини, але і металеві наночастинки від голок, за допомогою яких і здійснюється сама процедура.

До складу голок для татуювань, відзначають фахівці, входять такі метали як хром і нікель, які вважаються досить сильними алергенами. Наночастки металів у цьому випадку можуть стати причиною виникнення алергії, що раніше приписували виключно чорнилу. Крім усього іншого, зазначають дослідники, ці самі частинки металів можуть осідати в лімфовузлах, викликаючи ще більш гостру реакцію організму.

У ході проведеного дослідження були виявлені наночастки металів у лімфатичних вузлах людей з татуюваннями, тому було вирішено спробувати знайти зв’язок між пігментами чорнила для татуювання та зазначеними металами. Як з’ясувалося, крихітні металеві частинки потенційно можуть виявитися ще більш небезпечними, ніж більш великі з них, оскільки володіють більшою площею поверхні на обсяг. Крім того, підтверджена і висока небезпека окремих пігментів, що містяться в складі чорнила для татуювання. Так, особливо небезпечною речовиною вчені називають діоксид титану, який застосовується в татуажі для освітлення кольорових чорнил.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button