Земля

Геологи знайшли докази подвійного масового вимирання 260 млн років тому

Міжнародна група дослідників довела, що масове вимирання, яке сталося 260 млн років тому, насправді було двома подіями, розділеними 3 млн років.

Задовго до динозаврів на Землі панували тварини, які були ще більш незвичайними. Багато з них зникли в результаті масового вимирання приблизно 260 млн років тому.

Міжнародна група дослідників вияснила, що це масове вимирання було не однією подією, а двома, розділеними майже 3 мільйонами років. Обидва були викликані однією і тією ж катастрофою: масивними виверженнями вулканів.

В рамках дослідження експерти вивчили ізотопні профілі урану в морських пробах, зібраних в Південно-Китайському морі. У підсумку, вони виявили два «імпульси», при яких океани втратили цілющий кисень. Згідно з новими даними, це і спровокувало два масових вимирання. Одне сталося близько 259 млн років тому, а інше — 262 млн років тому в средньопермський період.

Виверження, що викликали подвійне масове вимирання в пермському періоді, відбулися на південному заході Китаю в місці, відомому як Велика магматична провінція Емейшань.

Вивчаючи ці стародавні вимирання, експерти можуть краще передбачити, як сучасне глобальне потепління може вплинути на харчовий ланцюг океану. Результати дослідження опубліковані в журналі Earth and Planetary Science Letters.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button