Земля

Вчені знайшли бактерії, стійких до морозу

Дослідники з університету Макгілла виявили на канадському острові Елсмір в Арктиці бактерій, що мешкають в умовах вічної мерзлоти.

Ці мікроорганізми можуть розмножуватися при температурі мінус 15 градусів Цельсія, що є рекордом. Бактерії отримали назву Planococcus halocryophilus. Відкриття подібних бактерій дозволяє говорити про те, що на інших небесних тілах, наприклад, на Марсі і супутнику Сатурна Енцеладі, також може існувати життя.

“Ці бактерії живуть у невеликих тріщинах, заповнених дуже солоною водою, у вічній мерзлоті острова Елсмір”, – каже Лілі Уайт з університету Макгілла. – “Сіль у цих жилках перешкоджає замерзанню води, температура якої становить майже мінус 16 градусів, що створює придатні, але суворі, умови для життя. Це не саме ідеальне місце для виживання, але бактерії здатні зберігати активність навіть при мінус 25 градусах”.

Усередині клітин цих бактерій є певні сполуки, які виконують функцію антифризу. Ці речовини не тільки запобігають замерзання мікробів, але і захищають стінки від солоного середовища.

Дослідники вважають, що знайдені мікроорганізми чинять згубний вплив на клімат, оскільки сприяють збільшенню концентрації вуглекислого газу і підвищенню температури породи, що знаходиться у вічній мерзлоті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button