Земля

Генетична мутація, що подовжує життя

Американські вчені з Національного інституту здоров’я виявили, що якщо відкоригувати роботу лише одного гена, це дозволяє збільшити тривалість життя мишей на двадцять відсотків. Якщо перерахувати відсотки на людський вік, то вийде надбавка в шістнадцять років життя.

Автори дослідження займалися вивченням лінії мишей з мутацією в гені mTOR, в якому закодований білок, що входить до складу сигнальних комплексів клітин, а також регулюючий зростання клітин. У мишей-мутантів цього білку вироблялося тільки двадцять п’ять відсотків від норми. Плюс до цього за середньою тривалістю життя ці миші обганяли нормальних родичів. Самці в середньому жили двадцять вісім місяців, а самиці – тридцять один з половиною. Звичайні самці і самиці жили 22,9 і 26,5 місяців відповідно.

Читайте також: Чудеса сучасної генетики: перемога над синдромом Дауна

Миші-мутанти лідирували і за максимальною тривалістю життя. Сім з восьми довгожителів мали мутацію в гені mTOR. Ще однією особливістю мишей-мутантів учені назвали те, що в літньому віці вони відрізнялися більшою мускульною силою і спритністю, та і пам’ять у них була краща, ніж у інших мишей. Існують і мінуси мутації: вони хворіли частіше у кінці життя, а їх кісткова тканина деградувала швидше.

Нагадаємо, що нещодавно вчені під час експериментів з мишами довели, що самиці мишей, які поїдають надмірний цукор в таких же кількостях, що і більшість американців, помирають в два рази частіше, ніж це роблять зазвичай миші.

Натхнення: positime.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button