Земля

Вчені попереджають про неймовірно сильні сонячні бурі

Якщо ви недостатньо налякані швидкістю зміни клімату на нашій планеті, то останні дослідження вчених точно доведуть справу до кінця. Ґрунтуючись на отриманих даних, фахівці попереджають про наближення катастрофічних сонячних супербурь. На думку дослідників, потужна геомагнітна буря, що викликає стихійні лиха, неминуча в найближчому майбутньому. Наслідки цієї сонячної бурі можуть привести до відключення електроенергії і навіть відмови супутників. На відміну від інших загроз для нашої планети, таких як супервулкани або астероїди, тимчасові рамки для виникнення катастрофічної геомагнітної бурі, порівняно короткі. Ці бурі можуть відбутися через 10 або через 100 років.

Що таке сонячні бурі?

Сонце — це єдина зірка сонячної системи і одна з численних зірок в нашій галактиці. Навколо Сонця обертаються небесні тіла, в тому числі наша планета. Особливістю Землі є її магнітне поле, яке захищає нас з вами від сонячної і космічної радіації. Планети без магнітного щита не мають ознак життя. Як відомо, кожна зірка має свої особливості. Так, на Сонце час від часу відбуваються активні процеси, наприклад спалахи, плями на Сонці, викид коронарної маси і ударні хвилі. Завдяки цим подіям виникають енергетичні частинки. Вони розлітаються від нашої домашньої зірки в різних напрямках. Таким чином, деякі з них потрапляють в магнітосферу Землі. Зіткнення з цими енергетичними частинками призводить до збурення магнітного поля, яке ми називаємо магнітною бурею.

Ученые предупреждают о невероятно сильных солнечных бурях
Плями на Сонці виглядають так

Головною особливістю магнітних бур є їх вплив на всю планету. Тремтіння і хвилювання магнітного щита призводять до різних наслідків. Річ у тім, що разом з магнітним полем всі інші шари атмосфери Землі змінюються. А з-за хвилювання іоносфери, плазмосфери і магнітосфери виникають струми і енергетичні частинки. В результаті індукційного ефекту, викликаного магнітною бурею можуть виникати катастрофи, пов’язані з пошкодженням провідних систем, таких як трубопроводи і лінії електропередач.

Сьогодні фахівці розглядають події вересня 1859 року в Каррінгтоні (США), іменовані супербурею, як найпотужнішу магнітну бурю за всю історію спостережень. Однак нові дані свідчать про те, що більш пізня магнітна буря у травні 1921 року по своїй інтенсивності могла затьмарити події в Каррінгтоні, ставши причиною як мінімум трьох великих пожеж на території США, Канади і Швеції. Також вчені отримали дані про руйнівні наслідки сонячних бур для нашої планети.

Чим небезпечні магнітні бурі?

У статті, опублікованій в журналі Space Weather, фахівці переглянули інтенсивність події 1921 року, відомого як “залізничний шторм”. Історичні виміри магнітних бур не легкі. Сьогодні в розпорядженні вчених всього світу знаходяться інструменти для відстеження магнітних бур, однак знання вчених про ці процеси до 1957 року були засновані на безглуздих даних, отриманих різними приладами, розкиданими по планеті. У новому дослідження вчені відтворили інтенсивність шторму 1921 року з точністю, небаченої раніше.

Ученые предупреждают о невероятно сильных солнечных бурях
Спалахи на сонці і сонячні плями — причина магнітних бур на Землі

Аналіз, проведений вченими показує, що наслідки нью-йоркській залізничної бурі 1921 року були настільки ж серйозними, як події в Каррінгтоні. Річ у тім, що буря 1921 року стала причиною виникнення трьох великих пожеж. Одна з них був викликана перебоєм струму в телеграфних проводах на залізничній станції в Брюстері, Нью-Йорк і привела до того, що станція була спалена. Другою стала пожежа, яка знищила телефонну станцію у Карлстад, Швеція, а третій відбулася в Онтаріо, Канада.

Як захиститися від магнітної бурі?

Сьогодні вчені стежать за космічною погодою з допомогою апаратів NASA, таких як Advanced Composition Explorer. Завдяки даним, отриманим від цих апаратів, вчені виносять попередження про те, що наближається магнітна буря. Ця система дозволяє фахівцям заздалегідь відключати від електромережі або супутники по мірі наближення бурі, аби зменшити її вплив.

Але якщо на Землю знову обвалиться найсильніша магнітна буря, її наслідки можуть бути більш серйозними, незалежно від попереджень. Автори дослідження вважають, що наслідки такої сонячної бурі не можна назвати кінцем світу, але вони однозначно спричинять сильні руйнування. Хоч би що там було, вчені пильно стежать за космічною погодою. На думку вчених, в останні кілька років політики почали приділяти «особливу увагу» цій проблемі. А нам з вами залишається сподіватися, що магнітні бурі такої руйнівної сили не наздоженуть нашу планету в найближчі 100 років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button