Наука

Новий метод передбачає, коли бактерії стають стійкими до ліків

Вчені досліджували бактерії mycobacterium tuberculosis і виявили перші свідчення того, що вони називають «попередньою стійкістю» до ліків.

Image by WikiImages from Pixabay

Кількість стійких до антибіотиків бактерій зростає. Їх називають супербактеріями. Автори нової роботи зробили значний прорив, вони вперше знайшли ознаки “попередньої стійкості” у бактерій. Це, за їхніми словами, може дозволити розробити більш цілеспрямовані методи лікування, які знищать супербактерії в зародку.

Міжнародна група вчених працювала над вдосконаленими методами лікування туберкульозу. Бактерії туберкульозу можуть розвинути стійкість до ліків, коли їх використовують неправильно, наприклад, коли пропускають прийом або передчасно припиняють курс.

Лікування туберкульозу з множинною лікарською стійкістю – дорогий і тривалий процес, який може коштувати понад півмільйона доларів США. Автори нового дослідження хотіли зрозуміти, як розвиваються ці штами і які існують способи боротьби з ними.

Для цього команда проаналізувала геноми понад 3 000 різних зразків туберкульозу. За допомогою комп’ютерного аналізу вона визначила спадковий генетичний код бактерій, у яких надалі розвинулася лікарська стійкість. Це дозволило передбачити, які лінії, швидше за все, стануть лікарсько стійкими.

Команда вважає це першим свідченням “попередньої стійкості“. Під цим терміном мають на увазі ознаки того, що бактерії або вірус мають підвищений ризик розвитку лікарської стійкості в майбутньому. Вони кажуть, що цей підхід потенційно можна застосувати до інших інфекційних захворювань і на основі нього розробити методи лікування, адаптовані до ДНК конкретних патогенів, щоб запобігти розвитку лікарської стійкості.

“Ми сподіваємося, що це відкриття допоможе лікувати складні випадки в майбутньому: ми будемо націлювати наше лікування на конкретні геноми патогенів, які, швидше за все, стануть стійкими до ліків в майбутньому,” – говорить Артуро Торрес Ортіс, співробітник Університетського коледжу Лондона


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button