Інтернет

Чим відрізняється безкоштовний SSL-сертифікат від платного?

Для того, щоб при передачі даних глобальною мережею між браузером і вебсайт існувала анонімність, працює спеціальний криптографічний протокол для шифрування даного з’єднання. Коротко називається він SSL, переклад – рівень захищених сокетів (до речі, ось можна купити SSL сертифікат за доступною ціною.). Саме завдяки цьому при передачі інформації вона залишається відомою тільки конкретному ресурсу і браузеру, не потрапляючи в сторонні руки. Далеко не всі сайти в Інтернеті використовують захищене з’єднання, користуючись усіма перевагами такого функціонування перед пошуковими системами видачі.

Різновиди SSL-сертифікатів

На сьогодні існує три основних види сертифікатів, здатних тою чи іншою мірою забезпечувати захищене шифрування передачі даних. Це:

  • DV-вимагає підтвердження тільки доменного імені, А після перевірки прав на конкретний домен випускається відразу ж.
  • OV-вимагає підтвердження домену і його приналежності до організації, і видається тільки після пред’явлення гарантійного листа.
  • EV-вимагає ретельного підтвердження з наданням конкретних документів, тоді як видача займає 14 днів.
  • SSL-сертифікати представлені в порядку наростаючого ступеня захищеності передачі даних.

Платні та безкоштовні сертифікати-особливості та відмінності

Головні особливості, що відрізняють безкоштовний сертифікат від платного, полягають в наступному:

  • термін дії – безкоштовні діють недовго, а для подальшого функціонування регулярно потрібно переоформлення;
  • гарантійна відповідальність – при використанні безкоштовного сертифіката, ніхто не дає гарантій за сумлінність ресурсу, тоді як їх платні аналоги дозволяють перевіряти власників веб сайтів;
  • фінансові гарантії – у випадку з функціонуванням безкоштовного сертифіката, центр сертифікації не несе фінансової відповідальності за витік інформації, тоді як через платний SSL в такій ситуації можна отримати компенсацію.

Сума компенсації при витоку інформації залежить від конкретного виду сертифіката.

Також варто сказати, що для встановлення безкоштовного сертифіката потрібно рішення досить складних технічних завдань, які неможливо виконати без певних навичок. Тут потрібна допомога майстра. Але, незважаючи на це, безкоштовні SSL вважаються найбільш доступними і економічними. Нерідко, саме з них починають функціонувати багато сайтів, що вважаються низькобюджетними.

Вибір SSL-сертифіката

Деякі протоколи можуть підключатися дуже швидко, всього за 10-15 хвилин. Наприклад, Positive SSL, який часто використовують нові сайти. Встановити його можна на пару років, а перевипускати необмежену кількість разів. Сертифікат відноситься до виду Wildcard, а головною особливістю таких протоколів є забезпечення захисту піддоменів.

Essential має довгий ключ шифрування і дає фінансову гарантію при витоку інформації на фіксовану суму. Це є великим плюсом. Важливо, що сертифікат забезпечує захист всього ресурсу з усіма його розділами. Тому, замовляти протокол для кожного окремого піддомена не буде потрібно.

При виборі сертифіката слід уважно ознайомитися з можливостями кожного і порівняти їх між собою. В цілому, для комерційного сайту цілком буде достатньо DV-протоколу, ну а більш представницьким або популярним серед користувачів ресурсів необхідно повне шифрування даних. Особливо важливо вибрати хороший, що забезпечує повний захист даних, сертифікат, сайтам на яких виконується проведення фінансових операцій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button