Наука

Японці створили електричну жувальну гумку з вічним смаком

Минулого понеділка група японських дослідників на технологічному симпозіумі в Берліні продемонструвала нову жувальну гумку, яка б’є язик струмом, і чий смак ніколи не закінчується.

Такий винахід, швидше за все, ніколи не потрапить на полиці супермаркету поруч з вашим будинком, але ось для майбутніх технологій віртуальної реальності воно може дуже стати в нагоді.

Більшість сучасних систем віртуальної реальності маніпулюють зором і слухом. Лише зрідка дослідники намагалися залучити дотик і смак, і поки не досягли на цьому терені хоч якихось значущих успіхів, до того ж девайси для передачі смаків виявлялися занадто масивними та неприємними на вигляд.

Японський пристрій схожий на звичайну жувальну гумку. Але в неї вбудовано невелике пристосування — діаметром з дуже маленьку монетку — покрите плівкою, непроникне для слини, і саме вона генерує постійний електричний струм, коли людина жує таку гумку. Коли електрика потрапляє на язик користувача, то він не відчуває болю, але зате у нього з’являється відчуття смаку — одночасно гіркого або солоного. І поки жування не зупиняється, людина буде відчувати цей смак.

Дослідники вважають, що зможуть імітувати інші смаки, змінюючи силу і патерн електричної напруги, що генерується під час жування. Якщо все пройде успішно, то тоді в таких віртуальних реальностях буде залучено і почуття смаку, а не тільки зору або слуху.

Кнопка «Наверх»