Наука

3D-принтери викидають у повітря небезпечні речовини

Принтери 3D-друку використовуються не тільки для виготовлення пластмасових фігурок та деталей, але і для створення складних структур на зразок рогівки ока. В їх зручності та користі немає ніяких сумнівів, і саме тому факт того, що їх ціна вже досить низька, щоб вони стали доступні безлічі медичних і освітніх установ, не може не радувати. Але в 3D-принтерів виявилася й інша, страхітлива сторона — вони викидають в повітря частинки, небезпечні для людського організму.

Таке відкриття зробили дослідники з Технологічного інституту Джорджії та відділу з хімічної безпеки Underwriters Laboratories. Об’єктом їх дослідження стали поширені 3D-принтери, які друкують за технологією FDM, де в якості сировини вони використовують термопластичні матеріали.

Було з’ясовано, що в процесі друку принтери викидають у повітря ультратонкі частинки, небезпечні для здоров’я людей. Їх діаметр не перевищує 100 нанометрів, тому вони невидимі для людського ока. В їх мікроскопічному розмірі і криється головна небезпека — при вдиханні вони легко проникають у тканини, що може призвести до легеневих і серцевих захворювань.

Тести показали, що цими викидами є 200 видів летючих органічних сполук. Серед них значаться небезпечний для слизових оболонок і шкіри формальдегід, збудливий хронічні захворювання стирол і викликає головний біль капролактам. На кількість цих частинок впливають як тип і колір сировини, так і температура сопла 3D-принтера.

Глава дослідницького проекту Мерилін Блек вважає, що їхня робота допоможе виробникам 3D-принтерів звести до мінімуму кількість шкідливих викидів. Вони вже попросили їх попередити користувачів про небезпеку і необхідність використовувати апаратуру тільки в добре провітрюваних приміщеннях.

Команда дослідників не збирається зупинятися на досягнутому. У майбутньому вони планують вивчити викиди інших типів 3D-принтерів і дізнатися, як їх викиди впливають на організм в довгостроковій перспективі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments