Технології

Вчені зробили застібку-липучку в формі мікроскопічних грибів

Вчені створили застібку-липучку, яка зроблена у формі маленьких грибів. Така конструкція досить міцна, не видає гучних звуків при використанні та менше пошкоджує тканини.

Дослідники з Вагенінгенського університету в Нідерландах показали нову конструкцію, яка складається з м’яких матеріалів і при цьому досить міцна для роботи.

Сучасні застібки спроєктовані так, що містять крихітний малюнок на одній поверхні, який зчіплюється з елементами на іншій поверхні. Така конструкція повинна складатися з більш твердого, жорсткого матеріалу, вона голосно відчіплюється та іноді пошкоджує тканину.

Вчені вважають, що напівсферичні грибоподібні форми забезпечують достатню зчіплювальну силу на тканини й міцно утримують її.

Для дослідження автори використовували 3D-друк для створення м’яких поверхонь з малюнком крихітних грибів. Потім цей матеріал був надійно прикріплений до трьох різних тканин і видалений: в результаті жодна поверхня не ушкодилася.

Нову безшумну технологію можна використовувати, вважають автори, в підгузниках, застібках і при виробництві військового одягу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button