Технології

Стоячі місця в літаках: абсурд чи майбутнє економ-класу?

Близько восьми років тому італійська дизайнерська компанія Aviointeriors Group запропонувала досить бузувірський спосіб перевезення пасажирів стоячи. На щастя, на той момент жоден авіаперевізник не зацікавився цією ідеєю, проте зовсім нещодавно у неї все-таки знайшлися ентузіасти. Оновлені вертикальні крісла показали на міжнародній виставці обладнання для салонів літаків в Гамбурзі (Німеччина).

На думку Aviointeriors Group, нинішня комплектація економ-класу літаків є дуже комфортною, тому фірма пропонує обладнати салони літаків вертикальними місцями для пасажирів Skyrider 2.0. Це дозволило б скоротити відстань між кріслами з 70 до 60 сантиметрів і розмістити в салоні на 20 відсотків більше пасажирів.

Як видно з назви Skyrider 2.0, це вже друга спроба італійської фірми перетворити пасажирські літаки в маршрутки. Вісім років тому були представлені вертикальні пасажирські місця Skyrider, на які, на щастя, не звернули уваги навіть лоукостери.

Все ж слід зазначити, що Skyrider 2.0 — не зовсім звичайні стоячі місця, обладнані ременями безпеки і підлокітниками. Їх використання скоріше схоже на їзду «верхи» на сидіння щось на зразок велосипедного. Людина не просто стоїть, вона швидше стоячи сидить.

Компанія-розробник пропонує використовувати такі місця тільки на коротких рейсах. Звичайно, положення «верхи на невидимому велосипеді» цілком можна пережити, скажімо, на рейсі між шотландськими островами Уестрей і Тато Уестрей, який триває 1 хвилину 20 секунд — це дозволить знизити вартість квитка, так і витрату палива.

Поки ж великим ентузіазмом по відношенню до вертикальних пасажирських місць перейнявся глава ірландського лоукостера Ryanair Майкл О’лірі. Він назвав їх «барними стільцями з ременями безпеки», одночасно закликавши відмовитися від останніх.

«Літак — це просто дурний автобус з крилами. Якщо він, не дай бог, буде падати, ремінь вас не врятує. Ви ж не пристебуєтися в лондонському метро. Навіщо пристібатися в поїзді, що мчить зі швидкістю під 200 км на годину? Якщо з ним щось трапиться, ви все одно помрете».

З О’лірі поки не погоджуються британські чиновники від авіації. Перш ніж встановити вертикальні місця в салони своїх літаків, ірландської компанії потрібно буде за всіма правилами довести, що вони безпечні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button