Технології

Орбітальна мережа для стеження за всім світом в реальному часі

EarthNow — це нова компанія, яка, за словами її засновників, буде здатна зняти з орбіти будь-яку точку світу і надати відео з секундною затримкою, тобто фактично ви зможете подивитися, що діється в будь-якій точці планети буквально в реальному часі. І так само зможуть подивитися на вас.

У середу EarthNow оголосила, що переходить до існування у формі повноцінної комерційної компанії. Серед її інвесторів значаться AirBus, SoftBank Group, ветеран супутникового зв’язку Грег Уайлер, а також Білл Гейтс.

Обсяг початкових інвестицій не розголошується, але у заяві йдеться, що кошти «в першу чергу спрямовані на вдосконалення проекту всієї системи по забезпеченню інновативного і унікального сервісу для спостереження за Землею в реальному часі». Цікаво відзначити також, що компанія Уайлера OneWeb вже запустила в космос просунуті супутники з вкрай низькою затримкою передачі сигналу, і її мета — створення цілої мережі супутників, що транслюються в широкосмуговому форматі вже до 2020 року.

EarthNow буде використовувати поліпшену версію технології, наданої OneWeb.

«Кожен супутник буде оснащений безпрецедентною кількістю обчислювальної потужності, і в ньому буде більше процесорних ядер, ніж у всіх комерційних супутниках разом узятих», — йдеться в заяві.
Супутники також будуть проводити бортовий аналіз живого зображення з допомогою машинного навчання, але що вони будуть аналізувати і чому обробку сигналу потрібно робити саме на борту, компанія замовчує.

За оцінками експертів, загальна вартість фінальної системи буде в районі одного мільярда доларів. Так як SoftBank вклав 1,5 мільярда тільки в OneWeb, фінансування з проблем явно не виникне.

Завдання компанії — заробляти гроші, надаючи свої сервіси урядам і фірмам, що спеціалізується на розважальних послугах, що, звичайно, не може не вселяти досить серйозні побоювання.

Компанія також перераховує і інші можливості свої системи. З її допомогою можна буде «ловити браконьєрів в море, фіксуючи їх нелегальний вилов риби; виявляти лісові пожежі в той момент, коли вони тільки починаються; спостерігати за вулканами з самого початку вивержень; допомагати медіаресурсам розповідати історії зі всього світу; відстежувати міграції китів, допомагати «розумні містам» бути ще ефективніше; за запитом надавати дані про стан посадок зернових і спостерігати за зонами конфліктів по всій планеті».

Гасло компанії: «Наша Земля в реальному часі, постійно».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button