Здоров'я

Вірус герпесу призводить до загибелі нервових клітин

Повторна «активація» вірусу герпесу здатна привести до знищення нервових клітин в організмі.

Verywell Health

Молекулярні біологи з США провели дослідження простого герпесу, щоб перевірити вплив вірусу на нервові клітини, в яких він залишається після того, як людина вилікувала захворювання. Вчені Університету Цинциннаті дійшли висновку, що повторне «пробудження» вірусу загрожує нейронам.

Вірус герпесу жевріє з організму, та здатний залишатися, вбудовуючись в нервові клітини, які захищають його від імунної системи. Коли імунітет послаблюється або з’являються інші хвороби, герпес знову активується і призводить до загибелі нейронів, в яких переховувався герпес.

Досліди на мишах показали, що вірус герпесу, який повторно проявляється в разі будь-якої іншої інфекції в організмі, руйнує нервові клітини. Згідно з дослідженням, результати якого опубліковані в PLOS Pathogens, розмноження герпесу знищує нейрони, в яких приховувався вірус – зупинити цей процес здатні протигерпесні препарати.

При цьому дотепер невідомо, як знищення нервових клітин вірусом герпесу впливає на організм людини. Нагадаємо, що вірус герпесу HSV-1 є причиною висипань на губах, а вірус HSV-2 вражає статеві органи. Вважається, що ця інфекція може бути пов’язана з рядом небезпечних захворювань людини.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button