Здоров'я

Вчені зрозуміли, в чому причина проблем з пам’яттю у літніх людей

a36403ab5595215b64cd4a2250ac9489За словами дослідників з Університету Бірмінгема, літні люди гірше запам’ятовують інформацію, тому що вони легко відволікаються. Здатність утримувати думки в голові з віком погіршується. Тому літня людина забуває, чим займалася, коли чує телефонний дзвінок або дзвінок у двері, пише The Daily Mail.

Дослідники проаналізували дані майже 30000 чоловік у віці від 18 до 69 років. Учасники скачували безкоштовний додаток і грали в ігри, допомагали вченим оцінити когнітивні здібності добровольців. Приміром, в одній грі учасники повинні були згадати, де на екрані спалахнуло червоне світло. Поступово гра ставала складнішою. Червоних вогників на екрані з’являлося все більше, і людина рано чи пізно починала помилятися.

Читайте також: 

Результати дозволили вченим виміряти обсяг робочої пам’яті добровольців (число елементів, що ті могли утримувати в пам’яті). Потім на екрані починали з’являтися ще й жовті вогники. Учасникам потрібно було їх ігнорувати. Фахівці помітили, що молоді люди справлялися з цим завданням добре. А ось літні учасники відволікалися і не могли згадати кількість червоних вогників.

Дослідники вважають: розуміння механізму забудькуватості допоможе поліпшити пам’ять літніх людей. Ймовірно, після тренувань і вирішення багатьох складних завдань протягом довгого часу літні люди зможуть запам’ятовувати більше. Попередні дослідження показали, що 16-17-річні здатні утримувати в короткочасній пам’яті в середньому 6,5 числа, а 75-79-річні – всього 5 чисел.

Натхнення: meddaily.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments