Здоров'я

Пропуск сніданку загрожує розвитком діабету

Сніданок зазвичай описується як найважливіший прийом їжі за весь день, і нове дослідження вчених з Німецького діабетичного центру в Дюссельдорфі показує, що пропуск сніданку підвищує ризик розвитку діабету на третину. Згідно з вивченням 96000 людини, люди, які періодично пропускали ранкову трапезу, на 33% частіше страждали діабетом 2 типу, а для учасників, які відмовлялися від сніданку, принаймні, чотири рази на тиждень, ризик розвитку діабету був на 55% вище, ніж для тих, хто завжди їв вранці. На думку експертів, такий ефект обумовлений тим, що люди, які не снідають, частіше їдять протягом дня.

Щоб прийти до таких висновків, вчені об’єднали результати шести попередніх досліджень, присвячених впливу раціону харчування на діабет. Згідно зі статистикою, близько 30% людей у всьому світі пропускають сніданок. За іронією долі, люди з надмірною вагою частіше пропускають ранкову трапезу, тому що помилково вважають, що це призведе до зниження загального споживання калорій. Дослідники спочатку побоювалися, що це могло спотворити результати, тому що люди з надмірною вагою, набагато частіше хворіють на діабет 2 типу. Але команда фахівців виявила, що, навіть беручи до уваги масу тіла, люди будь-якої ваги, як і раніше, на 22% частіше хворіють на діабет, якщо регулярно відмовляються від сніданку.

«Ми вважаємо, що люди, які пропускають сніданок, більше їдять протягом дня, а також споживають більше калорій в цілому, – говорить доктор Шлезінгер. – У них також може бути вельми рясний обід, що призводить до різкого сплеску глюкози та інсуліну в крові, порушуючи обмін речовин і збільшуючи ризик розвитку діабету».
Фахівці підкреслюють, що сніданок з високим вмістом цільнозернових і злакових культур і низьким вмістом червоного м’яса та цукру допоможе запобігти виникненню діабету.

Кнопка «Наверх»