Здоров'я

Головні загрози для здоров’я людства в 2019 році за версією ВООЗ

Які головні загрози, список яких склала Всесвітня організація охорони здоров’я на цей рік?

Для початку, головною проблемою визнано забруднення повітря. Майже всі люди на землі на даний момент дихають забрудненим, отруєним повітрям. Як це впливає на людство? Забруднене повітря є причиною семи мільйонів передчасних смертей.

Крім цієї проблеми на початку списку значаться неінфекційні захворювання. До таких відноситься діабет, рак, серцеві захворювання. Щорічно таким хворобам піддається сорок один мільйон чоловік. Крім цього така проблема, як глобальна пандемія грипу також зайняла один з перших рядків списку. На думку фахівців, глобальна епідемія цілком може вибухнути в будь-який момент. На сьогодні моніторинг циркуляції вірусу ведеться більш ніж в ста країнах.

Наступними пунктами в списку є умови, які становлять небезпеку для життя (наприклад, криза, війна, катаклізми та інші ризики — півтора мільярда людей) і зростання стійкості бактерій до антибіотиків. Друга проблема не дозволяє просуватися до викорінення тих чи інших захворювань. Наприклад, туберкульозу, а також лихоманки Ебола, яка на даний момент все ще залишається небезпечним вірусом.

Також загрозою для людства є слабкий розвиток системи першої медичної допомоги. Наскільки нам відомо, ця проблема поширена у багатьох країнах, що мають мало коштів.

Що стосується негативного ставлення багатьох людей до імунізації, то це також стало проблемою, гідною значитися в даному списку. Можливо, що і в повсякденному житті ми стикаємося з цим явищем дуже часто. На даний момент фахівці підкреслюють, що прогрес, якого ми досягли в боротьбі з хворобами, може повернутися у зворотний бік з-за того, що тенденцією стала масова відмова людей від щеплень. Річ у тому, що вакцинація запобігає достатній кількості смертей: від двох до трьох мільйонів в рік. Однак, якщо б люди ставилися до цього питання уважніше, результат був би збільшений ще на півтора мільйона. Це зауваження стосується, наприклад, кору: в тих країнах, де захворювання було викорінено, воно з’явилося знову! З чим це було пов’язано? Саме з відмовою людей робити щеплення. На жаль, проблема вакцинації виникла не тільки з-за добровільної відмови, обумовленої новими поглядами людей: існує чимало місць на Землі, які вкрай складно доставити вакцину.

Також у списку присутні такі проблеми, як загроза вірусів: лихоманка Денге та ВІЛ, які забирають велику кількість життів щороку.

Кнопка «Наверх»
Закрыть