Наука

Вченим вдалося візуалізувати рух нейронів в головному мозку

Результатом 10-річних досліджень вчених з Гарвардського Університету стала відеофіксація руху нейронів головного мозку. Експертам вдалося перетворити сигнали нейромережі в іскри, які можна побачити через мікроскоп.

До недавнього часу те, що відбувається в головному мозку, неможливо було візуалізувати. Вчені могли тільки здогадуватися, як відбувається процес передачі інформації в такому найважливішому органі тіла людини. Вони порівняли рух нейронів з переміщенням сигналу всередині телефонних проводів.

Дослідникам вдалося заміряти швидкість передачі сигналу від клітини до клітини. Вона склала 270 миль в годину. При такій швидкості людина не може побачити цей процес неозброєним поглядом. Для наочності вчені генетично вживили в мозок піддослідної миші білок Archaerhodopsin 3, а після їм вдалося провести хімічну реакцію, при якій білок брав синій і червоний відтінок в залежності від ступеня взаємодії з нервовими клітинами.

За допомогою цього вдалося досягти візуалізації процесу, що дозволить детально вивчити доставляння інформації в різні частини мозку. Це допоможе при розробці ліків проти таких захворювань, як хвороба Альцгеймера.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button