Всесвіт

Вченим зібрана база даних про найбільш таємничі місця аварій на Місяці

Вчений зібрав базу даних, в яку увійшли всі відомості, що стосуються найбільш незвичайних катастроф на Місяці. За словами Філіпа Стуку, на основі його архіву можна створити сценарій для серіалу, схожого на «Секретні матеріали».


Стук задався ідеєю про створення власного архіву, коли вперше почув про надзвичайну аварію європейської автоматичної станції SMART-1. Апарат був запущений в 2003 році, а в 2006 році його роботу вирішили зупинити, вважаючи, що він виконав заплановану місію. Апарат знищили, впустивши його на Місяць, проте Філіп вирішив, що станція зазнала аварії через не виявлені причини.

Протягом десяти років Стук займався дослідженням дивних, на його думку, катастроф, в результаті яких гинули земні супутники. Аналітик порівнював фотографії, отримані апаратом NASA Lunar Reconnaissance Orbiter, зі знімками, зробленими супутником «Аполлон».

Виявилося, що на поверхні Місяця присутня яскрава пляма невідомого походження. При цьому зображення плями з’являється лише на одному фотознімку, на інших вона відсутня. Вчений вважає, що на фото була зображена катастрофа, яку в 2009 році зазнала китайська міжпланетна станція chang’e 1.

Офіційно, китайські вчені звели станцію зі своєї орбіти. Але Філіп, як і у випадку з апаратом SMART-1, впевнений, що chang’e 1 зазнав аварії.

Кнопка «Наверх»