Головна / Людина / Харчування батька чинить серйозний вплив на здоров’я майбутньої дитини

Харчування батька чинить серйозний вплив на здоров’я майбутньої дитини

Лікарі давно говорять про те, що харчування майбутніх матерів безпосередньо впливає на здоров’я дітей, але недавнє дослідження продемонструвало, що харчування батька також грає важливу роль у здоров’ї нащадків. Вчені з Університету Цинциннаті прийшли до висновку, що раціон харчування батька до моменту зачаття може зробити безпосередній вплив на здоров’я майбутньої дитини. Було встановлено, що харчування з низьким вмістом вуглеводів і високим вмістом білків допомагало дитині бути більш здоровою після народження.

Випробування проводилися на плодових мухах, і отримані результати показали, що потомство з меншою ймовірністю виживало, якщо батьки мали погану якість харчування з високим вмістом вуглеводів і низьким вмістом білка. Комахи використовувалися в дослідженні тому, що вони мають з людьми 60% загальних генів, і експерти вважають, що вплив харчування на майбутнє потомство буде аналогічним і для людей.

За словами вчених, харчування батьків впливає на здоров’я майбутніх дітей допомогою процесу, званого епігенетикою. Цей вплив включає прямі впливи навколишнього середовища, в результаті чого можуть включатися чи виключатися певні гени.

Фахівці відзначають, що чоловіки, які хочуть стати батьками, повинні мати раціон харчування, що складається з риби, м’яса, овочів і фруктів. При цьому слід виключити такі продукти, як макарони, рис, білий хліб, тістечка і печиво.