Всесвіт

«Хаббл» виявив 20 тисяч «осиротілих» кульових скупчень

Кульові зоряні скупчення є одними з найстаріших об’єктів у Всесвіті. Вони являють собою великі групи зірок, які тісно пов’язані гравітацією і обертаються навколо галактичного центру в якості супутника. Кульові скупчення можна знайти у багатьох галактиках. У Чумацькому Шляху на сьогодні відомо понад 150 таких об’єктів. Вивчення кульових скупчень відіграє важливу роль в астрономії, оскільки дозволяє розібратися в проблемі формування та еволюції галактик.

За допомогою телескопа «Габбл» астрономи провели перепис кульових зоряних скупчень, розташованих в галактичному скупченні Волосся Вероніки. Воно знаходиться на відстані близько 330 мільйонів світлових років від Чумацького шляху. Скупчення складається з більш ніж тисячі гравітаційно зв’язаних галактик.

«Хаббл» обнаружил 20 тысяч «осиротевших» шаровых скоплений

Команда дослідників вивчили архівні знімки Волосся Вероніки, зроблені телескопом «Габбл». Завдяки новому методу обробки зображень їм вдалося виявити 22 426 «осиротілих» кульових скупчень. Колись вони входили до складу галактик, але надалі були викинуті в міжгалактичний простір в ході численних зіткнень та злиттів.

«Хаббл» обнаружил 20 тысяч «осиротевших» шаровых скоплений

Аналіз показав, що кульові скупчення сконцентровані в трьох основних регіонах Волосся Вероніки. Також вони спостерігаються в «мостах» з матерії, розташованих між галактиками в скупченні. Вчені сподіваються, що подальше вивчення кульових скупчень дозволить зрозуміти розподіл звичайної і темної матерії у Волоссі Вероніки, а також його походження і подальшу еволюцію.

Кнопка «Наверх»