Всесвіт

“Вебб” відкрив “багату країну” яскравих галактик раннього Всесвіту (фото)

Дослідники виявили дві виключно яскраві галактики, що існували приблизно через 350 і 450 млн років після Великого вибуху на одному з перших знімків, отриманих космічним телескопом «Джеймс Вебб». Вони несхожі на сучасні галактики.

Через кілька днів після офіційного початку наукових операцій “Вебб” почав передавати дані про галактики раннього Всесвіту. Зараз телескоп досліджує “багату країну” раннього Всесвіту, в якій містяться перші галактики, що формуються, повідомляють в Європейському космічному агентстві.

Галактика в центрі вгорі витягнута з зображення зліва і видно всього через 450 млн років після Великого вибуху. Галактика внизу в центрі витягнута і видна всього через 350 млн років після Великого вибуху. Зображення: NASA, ESA, CSA, T. Treu (UCLA)

Молоді галактики перетворюють газ у зірки якомога швидше. На знімках вони здаються стиснутими в сферичні або дискові форми, які набагато менше Чумацького Шляху (всього кілька відсотків від обсягу нашої Галактики). При цьому дослідники відзначають дивовижну яскравість цих молодих галактик.

Хоча відстані до цих ранніх джерел все ще потребують підтвердження за допомогою спектроскопії, їх надзвичайна яскравість є справжньою загадкою, яка кидає виклик нашому розумінню формування галактик. Паскаль Еш, дослідник з Женевського університету в Швейцарії, співавтор однієї з робіт

На фотографіях “Вебба” зовнішніх областей гігантського галактичного скупчення Abell 2744 зображені дві з найвіддаленіших галактик, що спостерігаються на сьогодні. Галактики знаходяться не всередині скупчення, а на відстані багатьох мільярдів світлових років від нього і збільшені завдяки гравітаційному лінзуванню. Попередні дані говорять про те, що вони повинні були сформуватися приблизно через 100 млн років після Великого вибуху.

Проаналізувавши перші дані, вчені дійшли висновку, що в ранньому Всесвіті було набагато більше яскравих галактик, ніж вважалося досі. Дослідники вважають, що це полегшить «Веббу» пошук ще більшої кількості ранніх галактик у подальших аналізах глибокого космосу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button