Всесвіт

Надлишок наднових заважає народженню нових зірок

Астрофізики встановили, що електрони міжзоряного вітру, які швидко рухаються перешкоджають утворенню нових зірок. Джерело, що живить такі потоки – наднові.

Міжнародна група дослідників встановила, що велика кількість наднових в галактиці перешкоджають активному зіркоутворенню. Такі вибухи формують космічні промені, які залишають район вмираючої зірки, і «видувають» газ з областей потенційного зореутворення.

Астрофізики провели докладні дослідження за спіральною галактикою трикутника (M33), розташованої на відстані трохи менше 3 млн світлових років від Землі. M33 – галактика-супутник Чумацького Шляху, яка входить до Місцевої групи. Вчені зібрали дані спостережень на різних довжинах хвиль за допомогою Дуже великого масиву (VLA) — радіоастрономічної обсерваторії, розташованої в Нью Мехіко.

На основі своїх спостережень астрофізики показали, що численні вибухи наднових та залишки наднових у гігантських комплексах активного утворення зірок М33 викликають міжзоряні вітри, які керують швидкістю утворення зірок.

Зірки набагато масивніші, ніж наше Сонце, вибухають як наднові в кінці еволюції, пояснюють вчені. Ударні хвилі під час таких подій розганяють частинки майже до швидкості світла, створюючи космічні промені. Безліч таких потоків частинок формує міжзоряний вітер, який забирає газ, необхідний для формування нових зірок.

“Спостереження VLA показали, що космічні промені в М33 залишають регіони, де вони народжуються, що дозволяє їм викликати потужні вітри”, – говорить Вільям Коттон, астрофізик Національної радіоастрономічної обсерваторії та співавтор дослідження


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments