Не пропусти
Головна / Фото / Вежі, які очищають повітря, врятують Делі від смогу

Вежі, які очищають повітря, врятують Делі від смогу

Найбрудніше місто на планеті — Делі в Індії. Воно переповнене промисловими відходами, електростанціями і дизельними автомобілями, поряд з ним знаходяться штати Харьяна і Пенджаб, в яких періодично спалюють залишки сільськогосподарських культур. Через все це в Делі стоїть постійний смог, що робить повітря в місті небезпечним для людини.

Щоб хоч якось виправити ситуацію, архітектурна студія Znera з Дубая розробила проект міської мережі 100-метрових веж, які поглинали б смог і таким чином очищали повітря в Делі.

Кожна з башт очищала б повітря навколо себе в радіусі майже двох кілометрів. На основі конструкцій встановлять фільтри, а позбавлене ними від забруднювачів повітря буде виходити назовні через пропелери нагорі вежі. Щодня одна така установка буде виробляти до 3,2 мільйона кубічних метрів чистого повітря.

Башни, очищающие воздух, спасут Дели от смога
Вежі, які очищають повітря Делі від смогу

Вежі будуть розташовуватися в ключових точках міста і з’єднуватися між собою мостами. На цих місцях розмістять водневі паливні елементи, які будуть живити вежі поряд з сонячними батареями.

Башни, очищающие воздух, спасут Дели от смога

Частинки вуглецю, зібрані фільтрами, можуть бути використані для створення бетону, графена і чорнила.

Башни, очищающие воздух, спасут Дели от смога

Проект включений в шорт-лист Всесвітнього фестивалю архітектури — 2018 в номінації «Експериментальний проект майбутнього».

Башни, очищающие воздух, спасут Дели от смога

 
comments powered by HyperComments