Здоров'я

Все про тахікардію: причини, симптоми і лікування

Ви не помічаєте цього, але ваше серце постійно скорочується, примушуючи кров циркулювати по тілу і забезпечувати кожну клітину киснем і живильними речовинами. Найменше порушення режиму роботи серця відразу дає про себе знати – ви відчуєте зміни у своєму організмі.

Тахікардія – це патологічне почастішання серцебиття. Ця патологія відноситься до аритмії, так як це є порушенням частоти серцевого ритму. Наше серце б’ється за рахунок скорочення м’язів шлуночків і передсердь. Однакова частота і сила скорочень регулюється нервовим вузлом, який є «керуючим центром». Якщо в ньому відбувається збій, то ритм порушується і починають розвиватися патології. Якщо вузол починає генерувати занадто багато імпульсів, то серцевий ритм частішає і починається тахікардія. Зазвичай це тимчасове відхилення, яке пов’язане з підвищеним стресом від різних подразників, і з часом проходить без будь-яких втручань. Однак іноді тахікардія – ознака проблем з серцево-судинною системою або органами ендокринної системи.

Причини.

1.Стресові ситуації

2.Інтенсивна фізична діяльність

При спортивних заняттях або хвилюванні відбувається природне підвищення серцебиття, яке проходить швидко і не вимагає ніякого лікування. Однак безпричинна тахікардія може сигналізувати про безліч різних проблем зі здоров’ям, серед яких:

  • гіпертонія (підвищений тиск);
  • анемія різної тяжкості;
  • проблеми з щитовидною залозою;
  • ішемічна хвороба серця.

Симптоми.

Особливо сильне занепокоєння викликає тахікардія одночасно з іншими симптомами, які разом є явним показником серйозних проблем зі здоров’ям. До таких тривожних симптомів відносяться:

  • безсоння, поганий переривчастий сон, часті кошмари;
  • нестача енергії, швидка втомлюваність;
  • мінливий настрій, який змінюється без приводу;
  • немає апетиту.

Зазвичай тахікардія не супроводжується ніякими болями, однак і без цього інші симптоми викличуть великий дискомфорт.

Лікування.

Тахікардія не є хворобою, це лише симптом інших захворювань (синусова аритмія є винятком). Самостійно діагностувати зміни серцевого ритму не варто, а краще звернутися до лікаря, зробити ЕКГ, а за необхідності пройти й інші процедури для підтвердження або спростування діагнозу аналізи на гормони, Ехокг, томографію органів. Важливо з’ясувати причину тахікардії і вилікувати це захворювання, тоді серцевий ритм також повернеться до норми. Якщо причинами тахікардії є фізична перевтома або стрес, то ці найлегші форми лікуються за допомогою вітамінів з багатим вмістом K, Mg, Ca або відварами із заспокійливих трав.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments