Всесвіт

Велика Магелланова хмара заповнена рештками загиблої галактики

Астрономи вважають, що Велика Магелланова хмара містить у собі безліч рештків раніше загиблої галактики, це сталося мільярди років тому. Зірки, розташовані у величезному скупченні, обертаються за годинниковою стрілкою по відношенню до центру хмари.

Большое Магелланово облако заполнено осколками погибшей галактики

Обчислення показали, що Магелланові хмари поглинули невелику галактику 3-5 млрд років тому. На відміну від центральних зірок скупчення деякі з світил рухаються проти годинникової стрілки. Астрофізики зробили висновок, що їх слід вважати рештками іншого утворення. Моделювання на комп’ютері показало, що при злитті галактик зірки можуть розташовуватися, рухаючись в протилежних напрямках. Хмари знаходяться на відстані 160 тис. світлових років від Сонячної системи, Мала хмара розташована на 200 тис. світлових років. Відкриття допоможе пояснити існуючий парадокс. Вчені не можуть зрозуміти, чому в Магеллановій хмарі є і молоді і старі зірки, при цьому практично немає світил середнього віку.

У Великій хмарі зіркоутворення відбувається після тривалої перерви. Це є наслідком злиття галактичних структур різних розмірів, відзначають дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button