Всесвіт

Венера була першим населеним світом в Сонячній системі

Американські вчені прийшли до висновку, що 3 млрд років тому клімат на Венері був не таким жорстким, як зараз, і вона могла стати першою живою планетою в Сонячній системі.

7f7ec42858f7f82e37100668fbcc11db
Поверхня Венери досить гаряча, щоб розплавити свинець, а її небо заволокли токсичні хмари з сірчаної кислоти. Венеру часто називають злим близнюком Землі, однак умови життя на цій планеті не завжди були такими «пекельними». Згідно з останніми дослідженнями, Венера, можливо, була першою планетою в Сонячній системі, придатної для життя.

З результатів дослідження, які будуть представлені на цьому тижні в рамках засідання Американського астрономічного товариства в Пасадені, випливає, що, коли на Землі з’явилися примітивні бактерії, Венера, можливо, мала м’який клімат і була заповнена океанами глибиною до 2000 м.

«Якби ви проживали на Венері 3 млрд років тому на низьких широтах і в низинах, то не побачили б відмінності від життя в тропіках на Землі в даний час», — заявив Майкл Вей, який займався вивченням планети в Інституті космічних досліджень Гоббарта в Нью-Йорку. За його словами, небо на Венері в той час було похмурим, а в деяких регіонах цілодобово лив дощ.

Вей також додав, що якщо розрахунки вчених вірні, то океани на Венері зникли лише 715 млн років тому, а значить, часу їх існування вистачило для появи мікробів.

Інші дослідники також зійшлися на думці, що, незважаючи на різні долі двох планет, Земля і Венера можуть бути схожі.

Фахівці сподіваються, що майбутні дослідження допоможуть дізнатися, чи була Венера населеною. Проте вчені зауважують, що дані роботи буде складно здійснити. «Потрібний розвиток технологій і гроші, щоб створити корабель, який зможе не тільки сісти на Венері, але й існувати на ній. Щоб “вижити”, роботу доведеться навчитися зариватися в поверхню планети», — заявив один з дослідників.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button