Різне

Вибираємо циркулярну пилку

Якщо в минулі роки з таким інструментом ми стикалися тільки лише на лісопилках, то зараз придбати циркулярну (дискову) пилу. можна в будь-якому будівельному магазині. У статті ми докладно зупинимося на характеристиках і з’ясуємо, як підібрати циркулярну пилку для своїх потреб.

Майже всі пили працюють від мережевої електрики, але існують і акумуляторні аналоги.
З приводу вибору виробника цього інструменту єдиної думки немає. Як завжди, гарні такі бренди як Makita, DWT, Bosch, Hitachi. Впритул до них наближаються такі виробники як Sparky, Sturm, Зеніт.

19-11-15-foto-600x338-1

Як вибрати циркулярну пилку

Циркулярна дискова пилка призначена для швидкого і зручного розпилу практично будь-якого м’якого матеріалу. Це деревина і матеріали на її основі, а також пластик і м’який метал. Саме такі пили можна придбати у http://www.hightech-instrument.ru/.

Стосовно деревини, як найбільш популярного матеріалу в будівництві, можна сказати, що пиляти таким інструментом її можна як поперек, так і вздовж волокон. Також на всіх моделях циркулярок є можливість виконувати розпили під кутом до 45 градусів.

Конструктивно інструмент складається з електродвигуна з валом, пилкового диска із зубами, захисного кожуха і деяких додаткових елементів, про які ми поговоримо нижче.

Побутова або професійна?

При виборі циркулярної пилки, насамперед, потрібно собі усвідомити, для чого вам потрібен цей інструмент. Якщо вас чекають великі будівельні роботи – пиляти деревину, паркетні дошки, ламінат, ДСП або OSB, то зверніть свій погляд на професійні моделі. Якщо ж інструмент потрібен по господарству лише в рідкісних випадках, а більшу частину часу він лежить у вас в коморі без діла, то є сенс придбати побутову циркулярку.

У чому відмінність між побутовим і професійним інструментом?

Основна різниця полягає в продуктивності двигуна, його ресурсі, а також якості використовуваних деталей і матеріалів.

Потужність двигунів побутових циркулярних пилок менше потужності професійного інструменту.

Відповідно, при меншій потужності використовується диск меншого діаметру, який ріже матеріал на меншу глибину.

Крім того, двигун побутового інструменту слід періодично виключати, даючи йому час для охолодження.

 

Ручна або настільна?

Вибір певного варіанту залежить, звичайно ж, від вас. Де ви будете працювати?

Припустимо, ви обладнали окреме місце в майстерні на дачі або в гаражі, і вся робота буде виконуватися саме там. У цьому випадку вибирайте настільну циркулярну пилку.

Настільні моделі мають, як правило, велику потужність. Також на такому стаціонарному верстаті дуже зручно працювати.

До речі, у продажу є спеціальні пристосування, які дозволяють закріпити ручну дискову пилу на столі в перевернутому стані. У результаті виходить міні-верстат, на якому можна працювати з великою зручністю. Правда, такі кріплення підійдуть не до всіх моделей.

Є також моделі циркулярних пилок, у яких в комплекті вже передбачена установка на станину. Враховуйте ці особливості при виборі.

Відео про те, як вибрати циркулярну пилку

Основні характеристики

Давайте поглянемо на такі функції ціркулярок, які ніяк не можна обійти увагою.

Потужність двигуна

 

Більш потужні двигуни здатні швидше різати матеріал, та й щільність матеріалу може бути вище. Процес розпилювання буде проходити набагато легше. Ви коли-небудь пиляли деревину, на якій є сучки? Так от, малопотужну пилку запросто може заклинити на одному з сучків.

Як мовиться, пряма залежність потужності та ефективності роботи.

З іншого боку малопотужні циркулярні пилки мають одну “вагому” перевагу – це невелика вага, завдяки якій даний інструмент можна носити з собою без дискомфорту. Так, модель потужністю 2000 Вт важить близько 7 кг, а пила з потужністю 1200 Вт всього лише 3-4 кг.

Для побутових робіт цілком підійде інструмент потужністю 1000-1200 Вт Якщо ви не працюєте інструментом професійно, то резерв потужності так і залишиться незатребуваним.

Від потужності залежить і ціна на всі виріб. Це цілком логічно. Різниця в ціні може досягати ста і більше відсотків.

Частота обертання пилкового диска

Даний показник характеризує ефективність роботи пилкового диска. Диск, що обертається з більшою швидкістю, здатний більш ефективно різати тверду деревину. Вищі обороти – менша ймовірність заклинювання диска в деревині. Крім того, зріз виходить більш акуратним і рівним.

Між іншим, частота обертання може бути високою навіть на малопотужних дискових пилах, тому вибирайте модель з якомога більшою частотою обертання диска.

Глибина розпилу

Від чого залежить глибина розпилу? Звичайно ж, від діаметра застосовуваного диска. Отже, і розміри самого агрегату повинні збільшуватися залежно від розміру робочого диска і це звичайно призводить до збільшення ваги.

Залежно від того, який матеріал ви будете різати, вибирається глибина, на яку може зануритися пильний диск. Полегшені моделі, використовувані для побутових робіт, мають глибину занурення 40-45 мм. Така глибина цілком достатня для різання ДСП, фанери, ДВП, дощок-дюймовок.

Якщо припускаєте пиляти матеріал більшої товщини, то вибирайте циркулярну пилку з глибиною розпилу 50-55 мм. Це найбільш ходовий розмір, який вибирає більшість людей для дачних робіт.

Глибина 60-70 мм потрібна вже для професійної роботи, наприклад з брусом. Зрозуміло, такий широкий диск може ефективно розкручувати досить потужний двигун.

Існують також циркулярні пилки великих розмірів і ваги, які здатні різати матеріал на глибину до 140 мм. Такі пристрої використовуються в промислових масштабах, тому на них ми зупинятися не будемо.

Наявність акумулятора

Акумуляторна пила – інструмент дозволяє працювати автономно, хоча і відрізняється меншою продуктивністю. Частота обертання в акумуляторних дискових пилах має менше значення, ніж в електричних циркулярки.

Ці моделі успішно справляються з деревиною, що має невелику товщину і невисоку щільність. Заряду акумулятора вистачає на 30-50 хвилин роботи, після чого акумулятор повинен бути знову заряджений.
Це доставляє певні незручності, адже зарядка акумулятора може тривати до 4 годин.

Здатність роботи під кутом

Конструкція більшості моделей дозволяє виробляти розпил під кутом 45 градусів. Проте вже є моделі, які здатні пиляти навіть під кутом 60 градусів. Як правило, регулювати кут розпилу можна тільки з одного боку, так як на іншій стороні розташований двигун. Хоча існують різновиди пил, які мають регулювання кута розпилу з обох сторін. Наприклад, таку зручність доступно в моделі Makita MLS100.

Деякі корисні конструктивні доповнення:

  • Функція збору тирси

В основному всі моделі мають патрубки для підключення пилососа або під’єднання пилозбірників. Цим забезпечується відсутність тирси і пилу в процесі роботи, особливо в приміщенні.

  • Лазерний вказівник

Вельми корисне доповнення, що дозволяє виконувати розріз більш точно. Що цікаво, на роботу покажчика не робить вплив літаюча тирса, так як промінь лазера лягає поверх шару тирси.

  • Матеріал корпуса

Корпус більшості агрегатів виготовлений з високоміцного пластика. Це цілком надійний матеріал, що використовується для виробництва електроінструменту. У ряді випадків можна зустріти металевий корпус. Пристрої з металевим корпусом мають велику вагу. Тому, якщо вам важлива мобільність, то вибирайте корпус з пластика.

  • Блокування випадкового пуску

З метою забезпечення безпеки роботи на корпусі інструменту є кнопка, завдяки якій виключається випадкове включення пилки. Дізнайтеся у продавця, чи є такий захист на вашій моделі. Іноді відсутність такої кнопки може призвести до отримання важких травм, тому не нехтуйте цією порадою.

  • Функція занурення

Деякі циркулярні пилки мають дане доповнення, яке дозволяє починати розпил заготовки не з самого початку, а з певного місця. Це може бути корисно, наприклад, у випадках, коли потрібно вирізати отвір в цільній плиті.

  • Плавний пуск

Така функція дозволяє продовжити ресурс електродвигуна і зробити роботу більш безпечною.

  • Зручність заміни диска

Як правило, при постійній роботі з циркулярною пилою іноді доводиться міняти диски для розпилу. Одні диски призначені для роботи з деревиною, а інші – для різання металу. Зручність їх заміни іноді вельми важлива. Дуже незручно міняти диск за допомогою одночасної роботи двома ключами. Тому на цю дрібницю також зверніть увагу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button