Земля

У Гімалаях може статися катастрофічний землетрус

Тектонічний розлом у підніжжя Гімалайських гір може спровокувати катастрофічний землетрус магнітудою до 8.5 балів за шкалою Ріхтера. Нове дослідження показало, що потужні підземні поштовхи можуть відбутися в будь-якому місці проходження даного розлому, що тягнеться на 2400 кілометрів.

902adc1f5ab38531d16e8b996da3745c
До таких висновків прийшла дослідницька група вчених з Університету Лозанни. Вивчивши геологічні дані та інформацію з історичних джерел, вчені з’ясували, що в 1714 році на цьому розломі на території королівства Бутан відбувася землетрус.

Королівство Бутан — держава в Азії в Гімалаях, розташована між Індією і Китаєм. Столиця — місто Тхімпху. Самоназва — Друк Юо або Друк Ценден — «країна дракона-громовержця».

Факт потужного землетрусу в даному районі став повною несподіванкою для вчених, так як раніше вважалося, що Бутан є найспокійнішим у сейсмічному відношенні місцем.

Гірський ланцюг Гімалаїв, з’явилася в результаті занурення Індостанської літосферної плити під Євразійську плиту. Саме тут розташована ця маленька держава – Бутан, яка була дуже ізольованою від зовнішнього світу і вчених рідко пускали на територію цієї держави. Цим і пояснюється помилкове переконання наукового співтовариства про те, що Бутан не переживав сильних землетрусів ніколи за всю свою історію існування, як виявилося це не так.

З’ясувалося це після того, як в Гімалаях стався сильний землетрус магнітудою 7.8 і після нього, влада Бутану відкрила доступ на територію своєї країни науковцям для проведення геофізичних досліджень.

В результаті було встановлено, що в 1714 році в Бутані стався потужний землетрус магнітудою до 8.5 балів. Епіцентр цього землетрусу розташовувався в центрально-західній частині Бутану, саме тут сконцентровані місця проживання основної частини населення країни.

В результаті цього землетрусу в Гімалаях стався розрив ділянки тектонічного розлому протяжністю 300 км. Вчені продовжують своє дослідження, яке допоможе зрозуміти і можливо спрогнозувати тектонічні процеси, що протікають на розломі в Гімалаях, що б постаратися передбачити нові катастрофи заздалегідь.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments