Не пропусти
Головна / Екологія / В Європі скоротять викиди вуглецю в атмосферу на 15 млн тонн на рік

В Європі скоротять викиди вуглецю в атмосферу на 15 млн тонн на рік

Зроблять це за рахунок заміни електролампочок. З 1 вересня в країнах Євросоюзу заборонили галогенні лампи. В першу чергу, під заборону потрапили лампочки і свічкоподібні світильники. Вони поступово будуть виводитися з ринку в рамках енергозберігаючої політики. Їх замінять більш економними і екологічними джерелами штучного світла.

Заборона не означає, що лампами не будуть користуватися — їх перестануть виробляти, вони поступово зникнуть зі стійок магазинів. Крім того, певний час можна буде користуватися галогенними виробами в настільних лампах і в освітлювальних панелях.

Фахівці показали, що галогенні джерела світла не ефективніше, ніж енергозберігаючі та світлодіодні лампи, проте в Європі ними зараз користується майже половина населення.

За планами Євросоюзу, протягом двох років всі джерела світла повинні відповідати класу енергетичної ефективності не нижче В. Одна з важливих реформ — це впровадження енергозберігаючих люмінесцентних ламп, що споживають на 60-80% менше енергії, а також світлодіодних джерел світла, зберігаючих до 90% енергії.

 
comments powered by HyperComments