Екологія

Рік 2014 стане рекордним в плані викидів парникових газів

Викиди парникових газів в наступному році поб’ють всі рекорди. Найбільше забруднює атмосферу планети Китай, індустріалізація якого обходиться людству занадто дорого. Якщо не вжити термінових заходів з обмеження викидів, то з кліматом відбудуться незворотні зміни. Про це заявлено на кліматичному саміті ООН, що проходить в ці дні у Варшаві.

Рік 2014 стане рекордним в плані викидів парникових газів

Дані про викид парникових газів містяться в дослідженні, яке проведено авторитетною британською науковою організацією – Центром Тіндалла, що об’єднуює багатьох вчених, інженерів, економістів та соціальних працівників. Замовником ж дослідження став Центр вивчення змін клімату при Університеті Східної Англії, чиї представники беруть участь у роботі саміту в польській столиці. Дослідження проводиться щорічно. Але цього року його результати виявилися сумними. Якщо вірити дослідженню, до кінця цього року викиди двоокису вуглецю в атмосферу планети досягнуть рекордної величини – 36 млрд. тонн. Рівень викидів парникових газів в цьому році перевищить норму на 61%.

Разом з дослідженням Центр Тіндалла вперше розробив Carbon Atlas – онлайн- платформу, на якій чітко видно головні забруднювачі повітря. Найбільше, так як у минулі роки, «відзначився» Китай. На його частку припали 27 % від загального числа парникових газів, отриманих від спалювання викопних видів палива. Удвічі менше забруднювали повітря Сполучені Штати – 14 %. Далі йдуть Євросоюз з 10 % і Індія, у якої 6 %. Зростання викидів у 2012 році відбулося в Китаї на 5,9 % порівняно з попереднім роком, в Індії – на 7,7%. У США і Європі викиди злегка знизилися: на 3,7 і 1,3 % відповідно. Ось такі сумні та невеселі дані з останнього саміту ООН, що проходить у Варшаві. А щоб і далі залишатися в руслі нових подій – читайте новости Харькова!

За останні 20 років перелік держав, які «відзначилися» по частині забруднення нашої планети, сильно змінився. У 1990 році на розвинені країни (тобто фактично на Європу і США) припадало 62 % від усіх викидів парникових газів, а на країни, що розвиваються – 34 %. Тепер же ситуація змінилася. Країни, що розвиваються тіснять розвинені. У загальному обсязі викиду парникових газів в 2012 році частка перших склала 57 % , а друга всього лише 37 %. Це пояснюється не тільки тим, що до країн, які розвиваються, в дослідженні віднесені Індія і Китай, а й « успіхами » у справі забруднення атмосфери, яких «досягли» багато країн Африки.

Найбільш «брудним» видом палива залишається вугілля. На нього припадає 43 % від усіх викидів парникових газів. Частка нафти скромніша – 33 %, а газу – 18 %. Ще 5,3 % шкідливих викидів утворюються в процесі виробництва цементу. 0,6 % від загального обсягу парникових газів дає спалювання попутного газу. Двоокис вуглецю в результаті скорочення площі лісів та інших змін у структурі земельних угідь додає 8 % до викидів шкідливих газів, що утворюються в результаті спалювання викопних видів палива.

«Уряди, які зібралися у Варшаві, повинні вирішити, як змінити цю тенденцію, – заявила на прес -конференції, присвяченій виходу дослідження, його автор, професор Корінн Ле квері. – Якщо ми хочемо обмежити підвищення середньої температури двома градусами, то викиди парникових газів необхідно якомога швидше і істотніше знизити. Додаткові викиди щороку викликають подальше підвищення температури і зміна клімату на планеті».

Словом, картину автори дослідження намалювали похмуру. Температура планети зростає, льоди тануть, в океанах підвищується кислотність. Якщо справа піде такими темпами, говорять у Центрі Тіндалла, нашу планету через сотні років чекає не всесвітнє похолодання (новий малий льодовиковий період, який передрікають кліматологи), а масштабне глобальне потепління. Через парникові гази температура на планеті може підвищитися на 4,5 градуса. Втішає лише те, що станеться це не скоро – до 2100 року. Якщо, зрозуміло, британські вчені не помилилися у своїх прогнозах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button