Авто

Від пікапа до амфібії: чим ще здивує Tesla

Атракціон небаченої щедрості, оголошений Елон Мак, здивував багатьох: віддати всі патенти Tesla у вільний доступ і піти наперекір законам ринку – таке рішення може собі дозволити тільки впевнена у власній перевазі і та компанія, яка має значний запас козирів. Одним з її джокерів повинен стати кросовер Tesla, який вийде вже наступного року. Потім світло побачать компактний седан, пікап, довгоподібна Model S і навіть автомобіль-амфібія. Всі проекти Tesla в нашому подальшому огляді.

Model X

• Коли: 2015
• Ціна: 80 000 доларів

foto_cikavosti_19.06.2014-10-01_resized

Перша повнопривідна модель Tesla з’явиться на ринку тільки в 2015 році, але про технічні особливості новинки відомо вже зараз. Автомобіль комплектуватиметься двома електродвигунами – по одному на кожній осі. Це, ймовірно, вплине на запас ходу. У порівнянні з седаном Model S, він скоротиться приблизно на третину. Встановлення додаткового мотора позначиться і на вартості автомобіля. Згідно заяви глави компанії Елона Маска, новинка виявиться дорожчою приблизно на 10 000 доларів, ніж Model S, яку продають в США за ціною приблизно в 70 000 доларів.

Читайте також: Ракета «залізної людини», або нові висоти Елона Маска

Model X буде виконана в стилі Model S: оптика, бампера, силует кузова будуть запозичені у седана. Головна відмінна особливість – двері, яка відкриваються вгору, як у Mercedes-Benz SLS. Причому, такий механізм відкриття буде застосований лише для задніх дверей, в той час як передні відкриватимуться класичним способом.

Автомобіль-амфібія

• Коли: ще не оголошено
• Ціна: невідомо

foto_cikavosti_19.06.2014-10-02_resized

Крім концептуальних моделей, на які, як у випадку з Model X, Tesla вже приймає замовлення, у американців є і більш віддалені проекти. Наприклад, перший автомобіль-амфібія. Про створення такої моделі в одному з інтерв’ю проговорився Елон Маск.

«Випуск такої моделі для нас не є пріоритетним. Тим не менш, з технічної точки зору ми знаємо, як його реалізувати. Автомобіль отримає начинку від Model S і буде виконаний у стилі Esprit», – сказав глава американської марки, додавши, що його надихнула покупка автомобіля-амфібії Lotus Esprit Джеймса Бонда.

Model E

• Коли: 2017
• Ціна: 50 000 доларів

foto_cikavosti_19.06.2014-10-03_resized

Важливим з точки зору ринкових перспектив всієї Tesla стане середньорозмірний седан Model E. Автомобіль буде дешевшим і компактнішим від Model S. При цьому новинку оснастять менш потужним електродвигуном і компактними акумуляторами. Передбачається, що запас ходу седана без підзарядки складе близько 320 кілометрів.

Читайте також: Tesla, виробник електрокарів, готує ряд оновлень на 2014 -й

Вартість новинки, яка з’явиться на ринку тільки в 2017 році, складе близько 50 000 доларів. Конкурувати автомобілю доведеться, в першу чергу, з преміальними середньорозмірними седанами європейських виробників: Audi A4, Mercedes-Benz C-Class і BMW 3-Series. Новинка від Tesla стане першою моделлю компанії, орієнтованої на ринок Європи. Розробкою автомобіля займеться підрозділ Tesla у Великобританії.

Пікап

• Коли: 2019
• Ціна: невідомо

foto_cikavosti_19.06.2014-10-04_resized

Найбільш віддаленним від втілення проектом Tesla на сьогоднішній день є електричний пікап. Про випуск такої моделі американці обмовилися в листопаді минулого року, не розповівши про технічні можливості автомобіля. Пізніше Маск заявив, що Tesla відмовилася від випуску пікапа, проте анонімні джерела в компанії говорили про зворотнє.

Вже відомо, що автомобіль буде побудований на тій же архітектурі, що і Model X. У кузові пікап електрокар Tesla буде призначатися, в першу чергу, для американського ринку. Вартість моделі буде вищою, ніж на Model X, але при цьому нижчою, ніж на Model S. У серійне виробництво автомобіль відправлять не раніше, ніж через 5 років.

Model S Long

• Коли: 2015
• Ціна: 114 000 доларів

foto_cikavosti_19.06.2014-10-05_resized

У січні цього року Tesla розширила географію, вийшовши на китайський ринок. Для того, щоб поліпшити продажу в Піднебесній, американці мають намір адаптувати Model S під пріоритети місцевих покупців. Головна зміна, яку отримає автомобіль в найближчому майбутньому, – це розтягнута колісна база.

Читайте також: ТОП-6 найбільш очікуваних електромобілів 2014 року

Передбачається, що автомобіль стане довшим від звичайної версії Model S на 10 сантиметрів. У продажу на ринку Піднебесної автомобіль з’явиться не раніше наступного року. При цьому коштувати автомобіль буде приблизно на 10 000 доларів дорожче, ніж стандартний електрокар. На поточний момент ціна Model S в Китаї в залежності від версії становить від 104 000 доларів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button