Здоров'я

Вчені пояснили причину смердючого дихання після поїдання часнику

Чищення зубів і м’ятний запах не освіжають подих. Вчені з Американського хімічного товариства опублікували результати дослідження причин смердючого дихання після поїдання часнику.

Експерти пояснили стійкість часникового запаху хімічними сполуками, що містяться в продукті харчування та підсумували, що науці поки невідомі методи боротьби з проблемою.

foto_cikavosti_22.06.2014-01_resized

Як з’ясували експерти, часник містить аліл метил дисульфід. Цю хімічну сполуку вони визнали особливо стійкою і складною для виведення. Потрапляючи в кров, вона довгий час циркулює по організму, надаючи диханню, а також всім виділеним тілом рідин та субстанцій специфічний неприємний запах.

Читайте також: Нова цибуля не викликає сліз — і має корисні властивості часнику

На думку вчених, чистка зубів м’ятною пастою і вживання інших освіжаючих дихання засобів може бути лише тимчасовим заходом, не здатної ліквідувати причину часникового аромату. Через якийчас аліл метил дисульфід повністю виводиться організмом, в дослідженні не уточнюється.

Часник давно є об’єктом інтересу не тільки хіміків, а й медиків. В ході різних досліджень були встановлені протипухлинні властивості продукту. Він також вважається надзвичайно корисним для серцево-судинної системи, має ранозагоювальні, протимікробниі, протиглистові і антитоксичні властивості. Серед цінних для здоров’я компонентів часнику медики відзначають вітаміни В, С і Е, а також такі елементи, як калій, кальцій, натрій і магній.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button