Технології

Вдалося створити нове покоління ліків – мікроплівкове

Дослідники з Університету Мельбурна (Австралія) розробили спосіб, що дозволяє покривати дрібні об’єкти, наприклад, бактеріальні клітини, тонкими плівками. Це відкриття має важливе значення, в першу чергу, для медицини – тепер ліки можна «доставляти» до конкретної тканини або запаленого органу.

Учені з Австралії розробили інноваційний спосіб покриття частинок оболонкою, і таким чином створили свого роду нову версію частинок з інженерними властивостями. Очікується, що даний метод доставки ліків відкриє нову еру в медицині і підвищить ефективність лікування цілого ряду хвороб, у тому числі раку і серцево-судинних захворювань. Крім того, вчені припускають, що їх інновація знайде застосування і в вакцинах.

Одна з переваг плівкового покриття в тому, що плівка може в будь спланований момент розпастися і тим самим вивільнити вмістимі ліки. Такий підхід не тільки підвищить ефективність лікування, але і скоротить кількість побічних ефектів – вплив на сусідні органи і тканини буде мінімальним.

Вчені говорять, що їх оболонку для ліків можна «зібрати» з природних матеріалів – мінералів і поживних речовин. Оболонка може бути різного складу, розміру та структури.

Як правило, покриття хімічних речовин плівками вимагало декількох етапів складної копіткої роботи. Проте вчені з Австралії знайшли простий і швидкий спосіб нанесення тонкої біосумісної плівки, виготовленої шляхом водної конденсації різних речовин, зокрема іонів тривалентного заліза і натуральних поліфенолів, дубильної кислоти. Такою плівкою можна покрити бактеріальні клітини, колоїдні частинки, плоскі поверхні.

Простота, низька вартість, а також слабкі побічні ефекти і незначна цитотоксичність (здатність викликати патологічні зміни в клітинах живого організму) дозволяють говорити про те, що плівка – потенційно здатна повністю змінити підхід до лікування і вакцинації.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button