Технології

У Китаї розробили полімер, який здатний “запам’ятати” сотні різних форм

Китайські вчені з Чжецзянського університету (Zhejiang University) розробили новий полімерний матеріал, який здатний змінювати форму в залежності від температури навколишнього середовища. Свої результати вони опублікували в журналі Science Advances.

14-01-16-foto-600x407-1 (2)

Матеріал може видозмінюватися і фіксувати свій новий стан, а пізніше відновитися в первинну форму. Фахівці з Китаю продемонстрували нову якість полімеру, склавши з нього орігамі-фігурки у вигляді човна, квітки, а потім журавля.

Тао Се (Tao Xie) і його колеги взяли за основу нового матеріалу пружну речовину під назвою перехресно зшитий полікапролактон (crosslinked polycaprolactone), в який був доданий пластифікатор тріазабіціклодецен (TBD).

Матеріал змінює свою форму з поточної на одну із заданих при підвищенні температури вище порога пружності (70 градусів Цельсія). Якщо температура підвищується далі і стає вище порога пластичності (130 градусів Цельсія), то TBD перестає діяти. І зразок може приймати ще одну форму.

Цікаво, що якщо в цей момент матеріалу фізично задати новий стан, то воно замінить собою “початкову” форму.

Важлива перевага з’єднання PCL і TBD полягає в тому, що температури порогів пружності та пластичності знаходяться досить далеко на шкалі один від одного. Все це дозволяє полімерному матеріалу змінювати свою конфігурацію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button