Технології

Китай побудує глибоководну станцію

КНР планує побудувати першу у світі глибоководну базу на дні Південно-Китайського моря. Вона буде створена за принципом космічної станції зі шлюзовими відсіками для стикування автономних незаселених підводних апаратів.

За її даними, проект “Аїд”, названий на честь грецького бога підземного царства, був запущений Китайською академією наук у цьому місяці. На його реалізацію виділено 1,1 млрд юанів ($160 млн).

Ідея народилася після відвідин головою КНР Сі Цзіньпіном Китайського глибоководного інституту в місті Санья на острові Хайнань в квітні цього року. Голова КНР закликав учених “не боятися експериментувати” і зважитися на те, чого раніше ніхто не робив. “В морських глибинах поки немає прокладених доріг”, — зауважив він.

За оцінками вчених, для реалізації проекту належить розробити нові матеріали, здатні витримувати величезний тиск води на великих глибинах, впроваджувати технології штучного інтелекту для підводних роботів.

“Це може бути складніше, ніж будівництво космічної станції, адже у світі ще ніхто цим не займався”, — зазначив експерт Шанхайського океанографічного університету Ду Цінхай.

Що стосується вибору місця для підводної станції, одним із ймовірних варіантів називається Манільський жолоб, розташований на захід від Філіппін. Його глибина досягає 5400 м. Передбачається, що “розумні” підводні роботи будуть відправлятися в автономні місії, досліджувати дно, збирати інформацію, зразки мінералів. Потім інформація буде аналізуватися на базі та вирушати на поверхню. Живлення для станції може забезпечуватися шляхом електричних кабелів від надводного корабля або плавучої платформи.

Деякі експерти, втім, висловлюють скептицизм і відзначають значні труднощі на шляху реалізації такого проекту. Вони вказують, що виділених коштів може виявитися недостатньо, крім того Південно-Китайське море є предметом територіальних суперечок відразу декількох країн, а на дні Манільського жолоба відзначена підвищена сейсмічна і вулканічна активність.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button