Людина

Фахівці виявили причину прояву агресії після вживання алкоголю

Алкоголь нерідко провокує людей на грубість і спалахи агресії, і тепер учені з’ясували, що в такій поведінці можуть бути винні гени. Генетична мутація в рецепторі серотоніну 2В робить цих людей схильними до імпульсивної поведінки, з’ясувала команда фахівців з Університету Хельсінкі. Ця мутація під назвою HTR2B Q20 присутня у 2,2% населення.

a84f9cf9e175deefa94fbafe1151272a

Отримані результати показують, що люди з такою мутацією більш імпульсивні по природі, навіть коли тверезі, і вони, швидше за все, будуть мати проблеми з самоконтролем або афективні розлади. Більше 2% людей мають мутацію в гені рецептора серотоніну 2B, що призводить до грубої, безвідповідальної, необачної, імпульсивної поведінки після вживання спиртного, кажуть вчені. Імпульсивність може підвищити продуктивність в деяких сферах життя, але вона також є ключовою особливістю багатьох психоневрологічних розладів.

Команда вчених приступила до вивчення наслідків впливу мутації HTR2B Q20 на темперамент і агресивну поведінку в тверезому стані та під впливом алкоголю. Перша група учасників складалася з носіїв мутації, 57% з яких були чоловіки. Друга група складалася зі здорових людей, всі з яких були чоловіки. Дослідники виявили, що носії генетичної мутації демонстрували спалахи агресії і грубість, перебуваючи під впливом алкоголю. Вони також були заарештовані за водіння в нетверезому вигляді значно частіше, ніж чоловіки з контрольної групи.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button