Технології

Відкрито новий метод отримання біопалива

Дане відкриття дозволяє прискорити видобуток палива при використанні біомаси.

Открыт новый метод получения биотоплива

Використовуючи кристалографію нейтронів, дослідницька група Лос-Аламоса визначила тривимірну структуру білка, який руйнує полісахариди, такі як волокниста целюлоза трав і деревних рослин, що може допомогти знизити витрати на створення біопалива.

Дослідження фокусувалася на класі мідьзалежних ферментів, яких називають лізіновими полісахаридними монооксигеназами (LPMO), які бактерії і гриби використовують для природного розщеплення целюлози і близькоспоріднених біополімерів хітину.

У довгостроковій перспективі розуміння механізму цього класу білків може призвести до появи ферментів з поліпшеними характеристиками, які роблять виробництво етанолу економічно більш вигідним.

Команда з кількох інститутів використовувала установку розсіяння нейтронів на джерелі нейтронного розщеплення (SNS) в Національній лабораторії Ок-Рідж і джерело синхротронного рентгенівського випромінювання Advanced Light Source (ALS) в Національній лабораторії Лоуренса Берклі для вивчення LPMO.

Примітно, що в цьому дослідженні кристалізований фермент LPMO був спійманий в процесі зв’язування кисню. Разом з недавніми структурами LPMO з широкого різноманіття грибкових і бактеріальних видів результати цього дослідження вказують на загальний механізм деградації целюлозної біомаси, незважаючи на великі відмінності в їх послідовності білка. Це дослідження допомогло зрозуміти механізм дії LPMO, зокрема роль іона міді і природи участі кисню.

Дане відкриття дозволяє прискорити видобуток палива при використанні біомаси. Зараз триває робота над масштабуванням процедури.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button