Головна / Земля / Видобуток нафти і газу в США загрожує небезпекою сімом мільйонам осіб

Видобуток нафти і газу в США загрожує небезпекою сімом мільйонам осіб

Геологічна служба США оприлюднила прогноз по загрозам індукованих (наведених або штучних) землетрусів у країні. Геофізики, зокрема, повідомили кількість людей, що знаходяться в потенційній небезпеці через це. Про це вчені розповіли на зустрічі Американського сейсмологічного суспільства, що проходила 20-22 квітня в місті Ріно (штат Невада).

69f0d7941f89e607e54c738ee451f5f4

Згідно з представленою доповіддю, в США близько семи мільйонів осіб, що проживають головним чином в центральній і східній частинах країни, в даний час проживають в районах, постраждалих від наведених землетрусів. На думку фахівців, підземні поштовхи можуть повторитися.

Наприклад, в центральній частині штату Оклахома і півдня Канзасу є ймовірність від 5 до 12 відсотків виникнення протягом року землетрусів магнітудою 4,5 і більше. Інші області, схильні до ризику землетрусів, включають в себе частини штатів Техас, Арканзас, Колорадо, Нью-Мексико, Огайо і Алабама.

Переважна більшість наведених землетрусів викликається фрекінгом (гідравлічним розривом пласта), коли в підземні свердловини вводиться суміш під високим тиском, в результаті чого газ або нафта надходять до поверхні. Причиною підземних поштовхів зазвичай стає сам фрекінг (займає ця операція кілька годин, максимум — днів), а закачування відпрацьованих вод в підземні горизонти, де розташовані широкі і небезпечні розломи.

Вчені також повідомили, що сплеск сейсмічної активності, викликаний, як згодом стало ясно, антропогенним впливом, спостерігається в штаті Канзас з 2012 року. У 2014 році там було виявлено землетрус магнітудою 4,8. Після введення обмежувальних заходів по фрекінгу наведена сейсмічна активність в штаті знизилася на 40-50 відсотків.

Вчені стверджують, що інфраструктура (насамперед будівлі і дороги) більшості досліджених територій не спроектовані для того, щоб витримати землетруси магнітудою вище 5. Також геофізики заявляють, що в даний час їм вдається з високою точністю визначати штучне або природне походження землетрусів.