Здоров'я

Неприємний запах з рота і роль бактерій

А чи знаєте ви, що поганий запах з рота – це наслідок «бурхливої» життєдіяльності бактерій, які населяють ротову порожнину? Що виділяють бактерії, і від якої їжі вони будуть в “захопленні”?

Продукти життєдіяльності бактерій

Неприємний запах з рота в більшості випадків пов’язаний з діяльністю бактеріальної флори в ротовій порожнині. Багато про це і не знають, але в роті мешкають мільйони різних мікроорганізмів, які виділяють різні пахучі речовини. Одними з таких є сірчисті сполуки, які мають запах тухлого яйця.

Відзначимо, що кожна людина має в своєму диханні домішки сірчистих сполук. Просто у одних людей їх надто мало, щоб вони були помітні для оточуючих, а інших концентрація сірководню висока, що і призводить до неприємного запаху.

 

Білки – основні винуватці неприємного запаху

Яка ж основна причина активізації бактерій у ротовій порожнині? Як показують дослідження, основна частина неприємно пахнучих речовин, що виділяється бактеріями після вживання білкової їжі (наприклад, м’ясо, риба).

Анаеробні бактерії, що населяють нашу ротову порожнину, дуже люблять білкову їжу. Ці мікроорганізми знайдуть білок навіть у відмерлих клітинах епітелію, якщо ви їх не будете підживлювати.

Дані «веселощі» у бактерій настають тоді, коли ви перестаєте користуватися зубною щіткою і ниткою. Залишки їжі на зубах – це справжнє застілля для бактерій, після якого мікроорганізми починають активно виділяти велику кількість сірчистих газів, що мають неприємний запах.

Ось список продуктів, після вживання яких потрібно ретельно подбати про гігієну ротової порожнини:

  • м’ясо і м’ясопродукти;
  • риба і морепродукти;
  • яйця;
  • молочні продукти (молоко, сири, йогурти);
  • бобові;
  • горіхи;
  • стручкові рослини, шпинат.

Де живуть «пахучі» бактерії?

У більшості випадків бактерії, що виділяють неприємні запахи, мешкають на язику. Вранці ви напевно помічали на язику наліт, який у задній частині язику стає більш щільним.

В залежності від структури поверхні язику, у ньому може накопичуватися різна кількість бактерій. Так, якщо на язиці в людини є безліч різних складок, поглиблень і борозенок, то в ньому буде накопичуватися більше бактерій. Товщина шару всього в десяту частку міліметра створює сприятливі умови (без доступу кисню) для розмноження таких бактерій.

Однак, крім язику, в ротовій порожнині багато інших місць, де бактерії почуваються чудово. Зокрема, це простори між зубами і деснами. А якщо у вас є захворювання ясен, то кількість бактерій у вас багаторазово зростає.

Натхнення: www.likar.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button